Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym

Szanowni Państwo,
zespół badaczy z Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Wrocławskiego zwrócił się do naszej Izby z prośbą o umożliwienie przeprowadzenia badania naukowego wśród osób będących członkami Izby wrocławskiej. Ponieważ wyzwania wynikające z ekspansji rozwiązań informatycznych opartych na sztucznej inteligencji stają się istotnym elementem pracy radców prawnych, Prezydium OIRP we Wrocławiu uznało, że pomocnym z punktu widzenia interesów członków naszego samorządu będzie zapoznanie się ze środowiskowymi opiniami w tym zakresie.  Zachęcamy zatem do udziału w badaniu, zaznaczając jednocześnie, że jest ono dobrowolne. Poniżej zaproszenie Autorów badania oraz link do strony z badaniem ankietowym. (W załączeniu klauzula informacyjna)

Serdecznie zapraszamy radców prawnych i aplikantów radcowskich Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu do wzięcia udziału w ANONIMOWYM badaniu dotyczącym prawnych systemów doradczych opartych na rozwiązaniach sztucznej inteligencji (AI). Celem projektu naukowego jest poznanie opinii osób bezpośrednio zaangażowanych w stosowanie prawa na temat przydatności wsparcia oferowanego przez takie narzędzia informatyczne w pracy prawnika. Dzięki udziałowi w badaniu będą mieli Państwo okazję przyczynić się do wytyczania kierunku ewentualnej implementacji (lub jej braku) systemów doradczych opartych na sztucznej inteligencji w sferze prawa.
Udział w badaniu jest dobrowolny i nie wiąże się z przetwarzaniem żadnych Państwa danych osobowych ani danych mogących służyć ich ustaleniu, takich jak adres poczty elektronicznej czy IP komputera użytkownika. Poddane analizie statystycznej wyniki badań będą zachowywać standardy wskazane w art. 89 u. 1 rozporządzenia RODO.
Państwa udział w badaniu, z uwagi na bezpośredni kontakt z praktyką prawniczą, jest kluczowy dla uzyskania wiarygodnych informacji. Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszym projekcie naukowym za pośrednictwem poniższego linku:

profitest.pl/s/34171/yJoU6JB5

 

Opublikowano 25.06.2020 o 12:21 przez: Małgorzata Nierzewska