Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

WYNIKI FINAŁU MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LEGAL TECH FEDERACJI ADWOKATUR EUROPEJSKICH

W dniu 22 czerwca 2022 r., w Prawniczym Centrum Szkoleniowym w Sofii w Bułgarii (i jednocześnie online poprzez aplikację Zoom) odbył się finał Międzynarodowego Konkursu LegalTech „E-Access to Justice” Podczas wydarzenia Finaliści konkursu zaprezentowali swoje pomysły na zastosowanie nowoczesnych technologii w wymiarze sprawiedliwości oraz rozwój innowacyjnych procesów sądowego i pozasądowego rozwiązywania sporów. Prezentacje zostały wysłuchane i ocenione przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie nowych technologii: Basa Martensa (I Wiceprezydent FBE), Izabelę Konopacką (II Wiceprezydent FBE), Simone Cuomo (CCBE Secretary General), Martina Sacleux (CCBE IT Law Committee) oraz Agnieszkę Poteralską (Komisja Nowych Technologii).

Pierwsza finalistka, Beatriz Juarrero Olaizola reprezentująca Izbę Adwokacką z Bilbao (Hiszpania) przedstawiła temat „E-sprawiedliwość i blockchain w systemie prawnym”. Wyjaśniła, jaka jest główna rola zdecentralizowanej sieci i jak można zaadaptować tę innowacyjną technologię w obszarze prawa.

Następnie Yizhaq Kricheli z Welexit (reprezentujący izbę brukselską, Belgia) mówił o tym, jak uczynić usługi prawne przejrzystymi i dostępnymi dla wszystkich warstw społeczeństwa. Przedstawił on samodzielnie stworzoną aplikację, która pomaga w znalezieniu prawnika specjalizującego się w odpowiedniej gałęzi prawa i praktykującego w najbliższej okolicy.

Na koniec przedstawiciel trzeciego Finalisty, StickLex (reprezentującego Naczelną Radę Adwokacką, Polska), zaprezentował swoją platformę cyfrową, która wspiera rozwiązywanie złożonych problemów prawnych. Aplikacja pomaga klientom w sprawach specjalistycznych z pogranicza prawa i innej specjalizacji, łącząc klientów ze specjalistami z wielu branż/nisz w spotkaniach online, aby umożliwić im znalezienie najskuteczniejszego rozwiązania danego problemu.

Komisja Nowych Technologii FBE z dumą ogłasza, że ​​zwycięzcami Międzynarodowego Konkursu LegalTech „E-Access to Justice” są: Yizhaq Kricheli, Maor Benzvi, Nikolay Marinov z Welexit reprezentujący izbę brukselską. Drugie miejsce zajęli Daniel Woźniak, Rafał Wrzecionek i Mateusz Styburski z StickLex, a trzecie Beatriz Juarrero Olaizola.

Gratulacje! Dziękujemy za ogrom inspiracji! Dziękujemy Jurorom za podzielenie się z Finalistami oraz publicznością swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w obszarze prawa nowych technologii. Pragniemy wyrazić nasze najszczersze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu. Do zobaczenia w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu LegalTech!

 

 

Opublikowano 30.06.2022 o 12:42 przez: Małgorzata Nierzewska