Samorząd wobec projektowanych zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości

Szanowni Państwo,

w związku uchwalonymi przez Sejm RP zmianami ustaw: prawo o ustroju sądów powszechnych, o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych wystosowało w dniu 20 lipca 2017 r. „Apel do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”.

Zachęcamy radców prawnych oraz aplikantów radcowskich do zapoznania się z jego treścią, która znajduje się w załączniku. Dokument został też umieszczony na www.kirp.pl.

Jednocześnie, informujemy, iż w dniu 26 lipca br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Krajowej Rady Radców Prawnych, na którym zostły przyjęte dwie uchwały dotyczące zmian w polskim sądownictwie. Zachęcamy do zapoznania się z treścią obu dokumentów, które znajdują się w załączeniu do komunikatu: Uchwały przyjęte na nadzwyczajnym posiedzeniu KRRP.

Przypominamy, że Prezydium KRRP uchwałę w sprawie projektowanych zmian funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości podjęło także w ubiegłym tygodniu, tj. dniu 13 lipca br. Treść uchwały zamieszczona została na stronie www.oirp.wroclaw.pl w dziale "aktualności".

W dniu 18 lipca br. Kierownik Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji KRRP, prof. Rafał Stankiewicz, złożył na ręce Marszałków Sejmu i Senatu stanowisko OBSiL dotyczące poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Stanowisko OBSiL zostało opublikowane w dniu 19 lipca br. w Dzienniku Rzeczpospolita, a jego pełna wersja jest dostępna na www.kirp.pl.

Zachęcamy również do zapoznania się z opublikowanymi na stronie http://www.kirp.pl z siedmioma listami wystosowanymi w imieniu międzynarodowych stowarzyszeń prawniczych do Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz stanowisk wyrażonych przez Prezydia Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych w Gdańsku, w Szczecinie i w Krakowie zamieszczonych na stronach internetowych tych izb.

Rzecznik Prasowy OIRP we Wrocławiu

r.pr. Marta Kruk

Opublikowano 21.07.2017 o 14:44 przez: Marta Kruk