Zapraszamy do Lipska na XII Polsko-Niemieckie Forum Prawnicze

  Zapraszamy wszystkich Członków OIRP we Wrocławiu do udziału w międzynarodowym Polsko-Niemieckim Forum Prawniczym 2017 w Lipsku, w dniach 20-21 października 2017 r.

Podczas konferencji zostaną omówione niezwykle ważne kwestie związane z ochroną danych osobowych w kancelariach z perspektywy polskiej i niemieckiej jurysdykcji oraz regulacji UE, prawem spółek, w tym w zakresie form prowadzenia kancelarii w Niemczech, finansowaniem procesów w Niemczech i Polsce, jak również poruszone zostaną aktualne, praktyczne zagadnienia dotyczące transgranicznego prawa pracy.
Wśród zaproszonych gości udział potwierdziła prof. Sara Chandler, Prezes FBE (Federacji Adwokatur Europejskich). W roli prelegentów wystąpią specjaliści w zakresie zarówno prawa polskiego, jak i niemieckiego. Podczas Forum przewidziano zwiedzanie Federalnego Sądu Administracyjnego w Dreźnie oraz uroczystą powitalną kolację.

Udział w Forum pozwoli jego uczestnikom nie tylko zgłębić omawiane transgraniczne zagadnienia prawne, ale również - mamy nadzieję - będzie stanowił miejsce do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów zawodowych.

Koszt udziału w Forum z dofinansowaniem dla członków OIRP we Wrocławiu wynosi: 100 zł i obejmuje udział w konferencji, materiały, tłumaczenie symultaniczne, lunch, uroczystą kolację oraz sobotni obiad.
Każdy uczestnik we własnym zakresie pokrywa koszty przejazdu i zakwaterowania w Lipsku.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 15 października br. na adres: biuro.rady@oirp.wroclaw.pl wraz z potwierdzeniem przelewu.

W załączeniu szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy.

Za udział w Forum radcowie prawni otrzymają 10 punktów szkoleniowych.

Współorganizatorami ze strony polskiej są: Okręgowe Izby Radców Prawnych z Wrocławia, Opola, Poznania, Szczecina oraz Zielonej Góry, a po stronie niemieckiej Izby Adwokackie Saksonii, Brandenburgii i Berlina.

 

Opublikowano 25.09.2017 o 16:10 przez: Małgorzata Nierzewska