Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Relacja uczestniczki z I Dolnośląskiego Rajdu Górskiego Radców Prawnych

Jak zwykło się mawiać, wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak tym razem będzie inaczej. Otóż koniec I Dolnośląskiego Rajdu Górskiego Radców Prawnych oznacza początek górskiej przygody. Pierwszy rajd odbył się w dniach 14 – 15 kwietnia 2018 roku na Śnieżniku (1424 m n.p.m.) i to właśnie ta data, to miejsce przetarły szlak górskiej historii wśród dolnośląskich radców prawnych. Wędrowanie to doskonały czas na integrację, wobec tego wśród uczestników byli przedstawiciele dwóch izb - zarówno Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, jak i w Wałbrzychu, łącznie 27 osób.

W sobotę rano (nie wdając się w szczegóły godziny startu) ruszyliśmy czerwonym szlakiem z Międzygórza w kierunku pierwszego schroniska na trasie na Iglicznej znajdującego się na wysokości 779 m n.p.m. Od samego początku wyprawy towarzyszył nam Przewodnik Sudecki Katarzyna Zielińska, która wdrażała nas w tajniki górskiej przyrody, opowiadała o legendarnej na ziemi kłodzkiej Mariannie Orańskiej i pokazywała perełki takie jak żabki skrzek, czy szczawik zajęczy.

Przy schronisku na Iglicznej znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna”, przy którym ze względów bezpieczeństwa długo nie odpoczywaliśmy i ruszyliśmy w trasę w kierunku Czarnej Góry na wysokości 1205 m n.p.m. Tam z wieży widokowej podziwialiśmy Kotlinę Kłodzką oraz Góry Kłodzkie, Bialskie, Orlickie, Złote i przede wszystkim Masyw Śnieżnika, do którego zmierzaliśmy.

Pogoda nam dopisywała i to zarówno ducha, jak i atmosferyczna. Promienie słońca towarzyszyły nam, aż do pięknego zachodu słońca. Około godziny 17.00 po ponad 7 godzinach wędrówki zameldowaliśmy się w schronisku PTTK na Śnieżniku (1213 m n.p.m.) na długo wyczekiwanym, ale jakże zasłużonym wspólnym obiedzie. Kilkunastu śmiałków nie odpuściło ataku szczytowego i korzystając z okna pogodowego pożegnało dzień pierwszy na samym wierzchołku Śnieżnika pokonując ostatnie 213 m n.p.m. przewyższenia. Dla takich widoków warto było pokonać każdy kolejny metr w górę. 

Wieczorem nie mogło zabraknąć ogniska, gitary i górskich (i nie tylko) melodii. Mimo początkowych trudności ze znalezieniem drzewa w lesie do rozpałki i aktów heroicznych poświęceń w postaci spalenia wydrukowanych śpiewników - nasze gardła szantowały do późnych godzin nocnych.

Kolejny dzień przywitaliśmy w komplecie na przepysznym śniadaniu podanym przez niezastąpionego Jacka Fastnachta prowadzącego schronisko PTTK na Śnieżniku, który dbał, aby nikomu nie zabrakło jajecznicy i wybitnego dżemu jagodowego. Po śniadaniu grupa kolejnych śmiałków, odpornych na uderzenia porannego wiatru, zaatakowała szczyt Śnieżnika, aby poczuć jego wysokość pod swoimi stopami.

I tak oto, wszyscy jedno lub dwukrotni zdobywcy w południe stawili się ponownie przed schroniskiem, aby zostać uhonorowanym odznaką uczestnika I Dolnośląskiego Rajdu Górskiego Radców Prawnych, która nie przypadkiem ma kolor niebieski. Po tych trumfach zeszliśmy na dół czerwonym szlakiem do Międzygórza i tak oto zakończyliśmy pierwszą pętlę sudecką. Pożegnanie nie było łatwe, albowiem mimo tylko dwóch dni spędzonych razem, czas ten wystarczył do nawiązania fantastycznych znajomości tych górskich i niegórskich, które szybko zaowocowały pomysłami na dalsze wspólne wędrowanie.

Na pytanie czy będzie kolejny rajd górski? odpowiedź jest tylko jedna TAK. Szykujcie plecaki na wrzesień i zaglądajcie na FB i stronę www, na których pojawią się wszelkie szczegóły kolejnych wydarzeń …

Zdjęcia z I Dolnośląskiego Rajdu Górskiego Radców Prawnych znajdują się na stronie w Galerii.

Opublikowano 11.05.2018 o 12:31 przez: Małgorzata Nierzewska