Relacja z warsztatów z przekładu prawniczego w ramach projektu Summer School

W dniu dzisiejszym, w siedzibie wrocławskiej Izby, odbyły się warsztaty z przekładu prawniczego w ramach projektu Summer School. Zajęcia prowadził ekspert Dorota Beange (solicitor-advocate) oraz mec. Izabela Konopacka z naszej Izby. Udział w warsztatach wzięli także: Charles Beange (tłumacz) oraz Teresa Aksamit-Hollingworth (wykładowca Wydziału Prawa LEEDS BECKETT UNIVERSITY).

 Uczestnicy wydarzenia, oprócz solidnej dawki prawniczego języka angielskiego, mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie międzynarodowego prawa rodzinnego. Radcowie, aplikanci oraz studenci prawa z dużym zainteresowaniem wysłuchali wystąpień na temat „pułapek” przekładu prawniczego. Wystaąpienia zostały przygotowane w oparciu o praktyczne materiały, t.j. wyroki i postanowienia zarówno pols kich, jak i angielskich sądów. Po warsztatach odbyła się nieoficjalna część warsztatów, w trakcie której uczestnicy wraz z wykładowcami wspólnie biesiadowali i mieli możliwość wymienić dalsze spostrzeżenia na temat różnych instytucji prawnych w systemach prawa cywilnego i zwyczajowego. Była również sposobność wymiany i zdobycia nowych kontaktów.

Na zdjęciu poniżej wykładowcy SUMMER SCHOOL (od lewej: Dorota Beange, Teresa Aksamit-Hollingworth, Charles Beange oraz Izabela Konopacka) oraz zdjęcia uczestników warsztatów.

 

Opublikowano 10.07.2018 o 17:30 przez: Marta Kruk