Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

IV DOLNOŚLĄSKI RAJD GÓRSKI RADCÓW PRAWNYCH- MAŁA FATRA

15:30, 03 Października 2019
do
18:00, 06 Października 2019

 

Drodzy Koledzy i Koleżanki,
Lato już za Nami, a złota polska jesień wciąż Nas trzyma w niepewności. Póki jej nie wyjdziemy naprzeciw nie ujrzymy jej górskiego oblicza. Wyrusz z sekcją RPGóry przy OIRP we Wrocławiu oraz OIRP we Wrocławiu i OIRP w Wałbrzychu na jesienne wędrowanie po Janosikowej ojczyźnie.

Na III Dolnośląskim Rajdzie Górskim Radców Prawnych ze szczytu Babiej Góry podziwialiśmy Tatry Wysokie, Zachodnie, Bialskie i Małą Fatrę na Słowacji, na widok której serce zabiło jakby wyraźniej. Już wtedy stało się jasne, że to nasz kolejny cel, a właściwie to droga do niego. Może i nie jest ona krótka, ale tam gdzie warto dotrzeć nie ma drogi na skróty.

03/10/2019r. w czwartek rozpoczynamy rajd od noclegu w Penzión Šuštiak w Terchovej na Słowacji (dane adresowe w programie rajdu), do którego docieramy wspólnym autokarem z Wrocławia.

04/10/2019r. w piątek ruszamy po śniadaniu autokarem do Janosikowych Dier, skąd ruszamy poznać najsłynniejszą trasę na Małej Fatrze, w której wąwozach ukrywali się karpaccy zbójnicy. Przeskakujemy przez strumyki, wspinamy się po schodach z korzeni. Towarzyszyć Nam będzie przewodnik tatrzański Bartosz Dobroch, który odczaruje przed Nami tajemnicze zbójnickie kryjówki w Parku Narodowym Mała Fatra i postać najsłynniejszego z karpackich zbójników – Juraja Janosika, który urodził się w Terchovej.
Po południu wracamy do Penzión Šuštiak w Terchovej, gdzie własnoręcznie przygotujemy sobie na ognisku obiadokolację, a przy herbacie i gitarze ruszymy w podróże z prądem i pod prąd.

 05/10/2019r. w sobotę o 08.45 po śniadaniu odwiedzimy najpiękniejszą część Parku Narodowego Mała Fatra o skalistym usposobieniu. Czasem trzeba iść na czworaka, czasem podciągnąć się za gałąź. W miejscach, gdzie wędrówka byłaby trudna lub całkiem niemożliwa, przygotowano mostki, drabinki i łańcuchy. Szlak wije się wąwozami, wśród skał i wodospadów. Trasa jest w pełni ubezpieczona i nie stanowi żadnego problemu dla naszego sekcyjnego turysty. Istnieje możliwość jej modyfikacji, gdy zajdzie taka indywidualna potrzeba lub zastąpienia jej spacerem po malowniczej części sąsiedzkiej ziemi.
Późnym popołudniem jedziemy na wspólny obiad i wracamy do Penzión Šuštiak w Terchovej. Poobiedni moment to relaksu czas, gdzie będzie miejsce na rozmowę, ciszę lub jogę, albo wręcz przeciwnie na doświadczanie dźwięku i słowackiego orientu. Wieczorem o 20.00 widzimy się na prelekcji o górach, która przedstawi nasz tatrzański przewodnik – Bartosz Dobroch. Komu trzeba przedstawić to po krótce oprócz gór zajmuje się również aktywnie dziennikarstwem oraz pisaniem artykułów, dla odmiany o tematyce górskiej. Jest autorem biografii „Artur Hajzer. Droga słonia” oraz współautorem wraz z Przemysławem Wilczyńskim książki „Broad Peak. Niebo i piekło”, które podpisze dla każdego chętnego.

06/10/2019r. w niedzielę po porannym śniadaniu ruszymy na zdobycie najwyższego szczytu Parku Narodowego Mała Fatra, którym jest Veľký Kriváň 1709 m n.p.m. Tym razem nieco ułatwimy sobie trasę, gdyż jej początek pokonamy gondolą, ale uruchomimy też nasze nogi, aby pożegnać słowackie Tatry w 10-cio kilometrowym stylu.
Rajd kończymy wspólnym obiadem i wracamy do Wrocławia na 20.00.
Serdecznie zapraszamy do zapisywania się wszystkich żądnych wrażeń górołazów, jak i piechurów chcących zaaklimatyzować się we wspólnym gronie. Uczestnictwo jest częściowo dofinansowane przez OIRP, a pozostałą kwotę (420 zł) pokrywa samodzielnie uczestnik. Koszt uczestnictwa obejmuje 3 noclegi w Penzión Šuštiak w Terchovej na Słowacji wraz ze śniadaniami, opłatę klimatyczną, dojazd autokarem, 1x obiadokolację w sobotę, ubezpieczenie oraz przewodnika. Uczestnik sam pokrywa koszt wyżywienia na ognisko, nadprogramowe zapotrzebowanie kaloryczne w trakcie rajdu oraz posiłek pożegnalny w niedzielę.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc informujemy, że zgłoszenia się przyjmowane według kolejności zgłoszeń poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i jednoczesnego zaksięgowania wpłaty.

Rejestracja na to wydarzenie odbywać się będzie za pomocą:


1. Formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie OIRP


lub


2. E-mailowo z jednoczesnym wypełnieniem deklaracji i przesłaniem jej na adres mailowy: sekretariat@oirp.wroclaw.pl

Koszt udziału to 420.00 zł/os. Kwotę należy uiścić na numer konta: 09 1020 5226 0000 6802 0591 0122 w tytule (Mała Fatra + imię i nazwisko) lub w kasie w siedzibie Izby.

Zgłoszenia należy przesyłać do 20 września 2019 r.

UWAGA! Tylko prawidłowo wypełniony formularz i dokonanie wpłaty gwarantuje uczestnictwo w wydarzeniu.

Uprzejmie informujemy, że warunkiem wzięcia udziału w IV Dolnośląskich Rajdzie Górskim Radców Prawnych jest zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną (w załączeniu) oraz wypełnienie deklaracji lub formularza.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc informujemy, że zgłoszenia się przyjmowane według kolejności zgłoszeń poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i jednoczesnego zaksięgowania wpłaty.

Kontakt do organizatorów (OIRP we Wrocławiu):
Beata Kozieł 663 481 943
Monika Teller 603 263 707