Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Z widokiem na cyberbezpieczeństwo - debata i warsztaty

15:00 - 18:30, 20 Czerwca 2022

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE „Z WIDOKIEM NA CYBERBEZPIECZEŃSTWO”

Serdecznie zapraszamy na debatę oraz warsztaty „Z widokiem na cyberbezpieczeństwo”, których partnerem pozostaje Komisja Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich (Fédération des Barreaux d’Europe, FBE), której przewodniczy nasza izba.

Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w godz. 15:00 – 18:30. Jego organizatorami pozostają Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej działające na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W jego ramach odbędą się:

  1. otwarta debata (20.06.2022, godz. 15:00 – 16:30, amfiteatr AC WPAiE UWr oraz stream na żywo na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce)

W debacie udział wezmą:

- Julia Jancelewicz – analityczka bezpieczeństwa, Santander Bank Polska

- dr Jarosław Greser – członek sieci Team Europe, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

- dr inż. Wojciech Wodo – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska

Debatę poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie, twórczyni projektu Wrocławski Wolontariusz IT, mobilna doradczyni Sektora 3.0.

  1. warsztaty „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?” (20.06.2022, godz. 17:00-18:30, sala 301C WPAiE UWr)

Podczas warsztatów prowadzący (dr Jarosław Greser oraz Maria Dymitruk) skupią się na zapoznaniu uczestników z zasadami cyberhigieny — zalecanymi działaniami każdego użytkownika sieci zapewniającymi cyberbezpieczeństwo jego aktywności online. Szczególny nacisk położony zostanie na problematykę tworzenia bezpiecznych haseł oraz na wyposażanie uczestników warsztatów w wiedzę, jak działają najpopularniejsze techniki phishingowe i jak się przed nimi chronić.

W debacie może wziąć udział każda zainteresowana osoba (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Na warsztaty obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń). Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o rejestrację za pomocą formularza znajdującego się poniżej.

Pomiędzy debatą a warsztatami zapraszamy uczestników wydarzenia na poczęstunek. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Uczestnictwo w debacie i warsztatach polecamy szczególnie prawnikom zainteresowanym poszerzeniem wiedzy i umiejętności z obszaru cyberbezpieczeństwa (również cyberbezpieczeństwa ich kancelarii prawnych). Podczas wydarzenia uwaga poświęcona zostanie nie tylko wyzwaniom prawnym, ale w szczególności kwestiom technicznym i socjotechnicznym.

Serdecznie zapraszamy!