Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Aktualności

 • Ogłoszenie - szczepienia
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:14 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

  Rada OIRP we Wrocławiu od początku kwietnia podejmuje usilne działania, aby zorganizować szczepienia dla aplikantów i radców prawnych w ramach planowanego przez władzę publiczną poszerzenia systemu szczepień. Udało nam się nawiązać współpracę z podmiotami, które takie szczepienia mogłyby przeprowadzić. Jesteśmy też przygotowani do zrobienia naboru osób chętnych do szczepień. Zakładamy, że kolejność byłaby zgodna z kolejnością numeru wpisu na listę, a kontakt odbywałby się za pośrednictwem numeru telefonu znajdującego się w Extranecie. Czekamy jednak obecnie na odpowiedź władz, która pozwoliłaby nam na wszczęcie działań zgodnych z przepisami prawa. Do tego momentu nie rozpoczynamy zbierania zgłoszeń, gdyż ze względu na dynamiczną sytuację ze szczepieniami we Wrocławiu, lista taka szybko zdezaktualizowałaby się. Mamy nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli uruchomić zapisy w naszej izbie”

   

 • I Seminarium Sekcji praktyków prawa medycznego
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:12 przez: Beata Kozieł

  Sekcja praktyków prawa medycznego zaprasza na seminarium:

  "Zasady sporządzania opinii sądowo-lekarskich. Współpraca z biegłym lekarzem. Materiał dowodowy - co jest przydatne do sporządzenia rzetelnej opinii. Ocena uszczerbku na zdrowiu - pytania i odpowiedzi"

  Termin:  27 kwietnia 2021 r. godzina 17:15. Warsztaty te odbędą się w aplikacji ZOOM.

  Prowadzący - dr hab. n. med. mgr prawa Tomasz Jurek, prof. nadzw., szef Katedry Prawa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

   

  Spotkanie to będzie próbą konfrontacji sposobu myślenia radcy prawnego reprezentującego klientów w sporach medycznych - z często złożonymi zagadnieniami natury biologicznej. Z pewnością będzie to próba dialogu pomiędzy dwoma dziedzinami nauki - prawnik kontra lekarz na sali sądowej.

  Za udział w seminarium radcowskim zostaną naliczone 4 punkty szkoleniowe.

  Link z aplikacji ZOOM otrzymają Państwo w dniu warsztatów mailowo ok. godz. 12.00.

  REJESTRACJA odbywa się za pośrednictwem formularza online umieszczonego pod ogłoszeniem.

  UWAGA! Tylko wypełniony formularz, w szczególności prawidłowe podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłany link do seminarium, gwarantuje uczestnictwo w szkoleniu.

  Warunkiem udziału jest zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną, która widnieje w załączeniu.

  Zapisy trwają do 23 kwietnia 2021 r.

   

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych” - rabat dla członków OIRP we Wrocławiu
  Opublikowano: 12.04.2021, 09:23 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. współpracy z samorządami i instytucjami wynegocjowała kolejny rabat dla aplikantów i radców prawnych naszej Izby.
  W efekcie współpracy OIRP we Wrocławiu z PraktykSzkolenia.pl każdy aplikant i radca prawny OIRP we Wrocławiu będzie mógł zakupić bilet uczestnictwa z 20% rabatem w szkoleniu online: „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych”, które odbędzie się w czwartek 22.04.2021 r. w godz. 10:00–16:00. Szkolenie poprowadzi  dr hab. Anna Hrycaj – Dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego.

  W celu skorzystania z oferty należy wykupić bilet na stronie www.praktykszkolenia.pl wprowadzając kod rabatowy: oirpwroclaw2021

   

   

   

 • Szkolenie:Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne
  Opublikowano: 09.04.2021, 10:38 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. Współpracy z Samorządami i Instytucjami uprzejmie informuje, że w efekcie współpracy Polskiej Izby Motoryzacji z OIRP we Wrocławiu, każdy radca prawny i aplikant radcowski naszej Izby otrzyma 20 % rabat od kwoty podanej w ofercie na stronie internetowej pim.pl .Szkolenie „Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne” odbędzie się 27.04.2021 r. Jest ono adresowane m.in. do radców prawnych oraz aplikantów radcowskich. Udział w szkoleniu pozwoli Państwu na skuteczniejsze prowadzenie procesów odszkodowawczych.
  Więcej szczegółów na stronie:

  https://pim.pl/27-04-szkolenie-likwidacja-szkod.../

   

  Czytaj dalej
 • APEL O POMOC "RADCOWIE RAZEM dla OLIWIERA
  Opublikowano: 02.04.2021, 18:38 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

  Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla naszego aplikanta Oliwiera Lizaka. Oliwier to także tata dwóch małych dziewczynek, wspaniały partner, brat i syn, którego dopadł jeden z najrzadszych nowotworów - glejak rdzenia kręgowego. Zaczęło się od bólu, drętwienia rąk i nóg. Po diagnostyce neurologicznej, rezonansie wykryto zmianę w odcinku szyjnym. Oliwier jest obecnie po zabiegu neurochirurgicznym, który odbył się w środę (24.03.2021 r.). Niestety niemożliwe było wycięcie zmiany w całości. Guz nacieka na 6 kręgów, lekarze usunęli ile mogli. Oliwier na tę chwilę nie ma czucia w nogach, ręce średnio sprawne, drętwieją, ciężko utrzymać w nich cokolwiek. Wstępna diagnoza to glejak rdzenia kręgowego 3 lub 4 stopnia. Rdzeń jest wyniszczony, guz narobił już wiele szkód. Dwa tygodnie po operacji czyli 7.04.2021 r. lekarze przekażą wynik badania histopatologicznego oraz zwołają konsylium lekarskie. Na już, nieste, potrzebne są środki na przystosowanie domu na powrót Oliwiera, czyli np. łóżko, podnośnik, wózek inwalidzki, materac przeciwodleżynowy, prawdopodobnie nierefundowane leki, a także stała opieka pielęgniarki oraz rehabilitanta. Jednocześnie rodzina kontaktuje się z wieloma ośrodkami w kraju i za granicą, rozważając przeróżne opcje leczenia. Oliwier to pełen radości młody człowiek, utalentowany muzyk, wspaniały ojciec dwóch małych dziewczynek i niesamowity przyjaciel. Każda pomoc jest na wagę złota.
  Wpłat można dokonywać na konto Fundacji "Radcowie Razem"  76 1090 2590 0000 0001 4765 7946 z dopiskiem: wpłata dla Oliwiera Lizaka lub poprzez  https://zrzutka.pl/ttz2kb .