Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Aktualności

 • Współpraca radców prawnych z Polish British Immigration Centre (PBIC)
  Opublikowano: 21.04.2021, 11:53 przez: Lilianna Szot

  Szanowni Państwo,

  w dniach 21 i 28 maja 2021 r. radcowie prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu udzielą informacji/porad prawnych polskim obywatelom w Wielkiej Brytanii - podopiecznym fundacji Polish British Immigration Centre (PBIC), którzy mają ograniczony dostęp do polskich pełnomocników.

  Powyższa inicjatywa Komisji ds. Współpracy z Zagranicą ma na celu przede wszystkim promocję zawodu radcy prawnego wśród rodaków przebywających w Wielkiej Brytanii, z których część w związku z Brexit wróci do Polski.

  Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Porady dotyczyć będą prawa polskiego i udzielane będą w j. polskim.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 18.05.2021 r. na adres: dyrektor@oirp.wroclaw.pl

 • Ogłoszenie - szczepienia
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:14 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

  Rada OIRP we Wrocławiu od początku kwietnia podejmuje usilne działania, aby zorganizować szczepienia dla aplikantów i radców prawnych w ramach planowanego przez władzę publiczną poszerzenia systemu szczepień. Udało nam się nawiązać współpracę z podmiotami, które takie szczepienia mogłyby przeprowadzić. Jesteśmy też przygotowani do zrobienia naboru osób chętnych do szczepień. Zakładamy, że kolejność byłaby zgodna z kolejnością numeru wpisu na listę, a kontakt odbywałby się za pośrednictwem numeru telefonu znajdującego się w Extranecie. Czekamy jednak obecnie na odpowiedź władz, która pozwoliłaby nam na wszczęcie działań zgodnych z przepisami prawa. Do tego momentu nie rozpoczynamy zbierania zgłoszeń, gdyż ze względu na dynamiczną sytuację ze szczepieniami we Wrocławiu, lista taka szybko zdezaktualizowałaby się. Mamy nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli uruchomić zapisy w naszej izbie”

   

 • I Seminarium Sekcji praktyków prawa medycznego
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:12 przez: Beata Kozieł

  Sekcja praktyków prawa medycznego zaprasza na seminarium:

  "Zasady sporządzania opinii sądowo-lekarskich. Współpraca z biegłym lekarzem. Materiał dowodowy - co jest przydatne do sporządzenia rzetelnej opinii. Ocena uszczerbku na zdrowiu - pytania i odpowiedzi"

  Termin:  27 kwietnia 2021 r. godzina 17:15. Warsztaty te odbędą się w aplikacji ZOOM.

  Prowadzący - dr hab. n. med. mgr prawa Tomasz Jurek, prof. nadzw., szef Katedry Prawa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

   

  Spotkanie to będzie próbą konfrontacji sposobu myślenia radcy prawnego reprezentującego klientów w sporach medycznych - z często złożonymi zagadnieniami natury biologicznej. Z pewnością będzie to próba dialogu pomiędzy dwoma dziedzinami nauki - prawnik kontra lekarz na sali sądowej.

  Za udział w seminarium radcowskim zostaną naliczone 4 punkty szkoleniowe.

  Link z aplikacji ZOOM otrzymają Państwo w dniu warsztatów mailowo ok. godz. 12.00.

  REJESTRACJA odbywa się za pośrednictwem formularza online umieszczonego pod ogłoszeniem.

  UWAGA! Tylko wypełniony formularz, w szczególności prawidłowe podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłany link do seminarium, gwarantuje uczestnictwo w szkoleniu.

  Warunkiem udziału jest zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną, która widnieje w załączeniu.

  Zapisy trwają do 23 kwietnia 2021 r.

   

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych” - rabat dla członków OIRP we Wrocławiu
  Opublikowano: 12.04.2021, 09:23 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. współpracy z samorządami i instytucjami wynegocjowała kolejny rabat dla aplikantów i radców prawnych naszej Izby.
  W efekcie współpracy OIRP we Wrocławiu z PraktykSzkolenia.pl każdy aplikant i radca prawny OIRP we Wrocławiu będzie mógł zakupić bilet uczestnictwa z 20% rabatem w szkoleniu online: „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych”, które odbędzie się w czwartek 22.04.2021 r. w godz. 10:00–16:00. Szkolenie poprowadzi  dr hab. Anna Hrycaj – Dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego.

  W celu skorzystania z oferty należy wykupić bilet na stronie www.praktykszkolenia.pl wprowadzając kod rabatowy: oirpwroclaw2021

   

   

   

 • Szkolenie:Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne
  Opublikowano: 09.04.2021, 10:38 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. Współpracy z Samorządami i Instytucjami uprzejmie informuje, że w efekcie współpracy Polskiej Izby Motoryzacji z OIRP we Wrocławiu, każdy radca prawny i aplikant radcowski naszej Izby otrzyma 20 % rabat od kwoty podanej w ofercie na stronie internetowej pim.pl .Szkolenie „Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne” odbędzie się 27.04.2021 r. Jest ono adresowane m.in. do radców prawnych oraz aplikantów radcowskich. Udział w szkoleniu pozwoli Państwu na skuteczniejsze prowadzenie procesów odszkodowawczych.
  Więcej szczegółów na stronie:

  https://pim.pl/27-04-szkolenie-likwidacja-szkod.../

   

  Czytaj dalej