Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Aktualności

 • Kolokwium dla aplikantów III roku
  Opublikowano: 29.07.2019, 09:33 przez: Jacek Krajewski

  Kolokwium dla III roku aplikacji radcowskiej (II termin i kolokwium poprawkowe) z zasad wykonywania zawodu radcy prawnego, etyki radcy prawnego oraz organizacji i funkcjonowania samorządu radców prawnych - kolokwium w formie ustnej (jedno pytanie z zasad wykonywania zawodu radcy prawnego, jedno pytanie z zasad etyki radcy prawnego i jedno pytanie z funkcjonowania samorządu radców prawnych), odbędzie się w siedzibie OIRP, ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław, w dniu 10.09.2019 r. - w sali na parterze. Rozpoczęcie kolokwium - o godzinie 1500.

  Kolokwium dla III roku aplikacji radcowskiej - Prawo administracyjne, postępowanie administracyjne i postępowanie sądowoadministracyjne, prawo finansowe i podatkowe - kolokwium w formie pisemnej - zadania pisemnego polegającego na przygotowaniu aktu normatywnego lub środka zaskarżenia w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Kolokwium odbędzie się w Centum Konferencyjnym DCC, ul. Rakietowa 33, w sali Galileo, w dniu 30.09.2019 r. - o godzinie 900.

  Uchwały 13/07/2019 oraz 14/07/2019 wraz w załączniku poniżej.

  Czytaj dalej
 • III Aplikanckie Targi Pracy
  Opublikowano: 17.09.2019, 09:12 przez: Beata Kozieł

  Szukasz pracy? Patrona? Praktyk? A może to praca szuka Ciebie?
  Weź swoje CV i przyjdź na Aplikanckie Targi Pracy w OIRP we Wrocławiu.

  W dniu 17 października 2019 r., w godzinach 15:00-18:00 w sali wykładowej (I piętro) w siedzibie OIRP we Wrocławiu będzie można porozmawiać z przedstawicielami prestiżowych wrocławskich kancelarii oraz odbyć wstępne rozmowy rekrutacyjne.

  Na Targach będzie również stoisko Działu Aplikacji, na którym będzie można porozmawiać z radcami prawnymi pełniącymi funkcję opiekunów grup aplikacyjnych.

  Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w Targach osoby, które zdadzą egzamin wstępny na aplikację radcowską i rozpoczną zajęcia od stycznia 2020 r.

  Już wkrótce na profilu FB wydarzenia rozpoczniemy prezentację kancelarii.

   

 • Wyniki kolokwium II roku z prawa karnego - z dnia 29.08.2019r.
  Opublikowano: 13.09.2019, 14:00 przez: Jacek Krajewski

  W załącznikach poniżej znajdują się wyniki kolokwium II roku aplikacji - z PRAWA KARNEGO, przeprowadzonego w dniu 29 sierpnia 2019, wraz z arkuszem oceny i rozwiązaniem.

  Czytaj dalej
 • Międzynarodowy program "LAWYEREX - zaproszenie do współpracy
  Opublikowano: 12.09.2019, 19:06 przez: Małgorzata Nierzewska

  Zapraszamy Państwa do współpracy przy LAWYEREX -programie międzynarodowej wymiany prawników, który jest kontynuowany przez Krajową Izbę Radców Prawnych po zeszłorocznej pierwszej edycji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony radców prawnych. Druga edycja programu realizowana będzie od sierpnia 2019 r. do lipca 2021 r. i będzie polegała na wymianie prawników pomiędzy samorządami prawniczymi krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Jest to projekt wspólfinansowany ze środków UE. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o możliwość zorganizowania dwutygodniowego stażu dla prawnika z zagranicy w swojej kancelarii. Prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych osób organizacją takiego stażu na adres komisjazagraniczna@kirp.pl do P. Marii Napiontek. Przed podjęciem decyzji prosżę się zapoznać z załacznikami umieszczonymi poniżej.

  Ponadto, wkrótce zostaną uruchomione zgłoszenia dla radców prawnych majacych zamiar wyjechać na podobny staż w krajach partnerskich programu. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej KIRP w zakładce „programy międzynarodowe”: http://kirp.pl/category/programy-miedzynarodowe oraz na stronie internetowej Europejskiej Fundacji Prawników (European Lawyers’ Foundation ELF): http://elf-fae.eu/lawyerex/.

  Czytaj dalej
 • IV Dolnośląski Rajd Górski Radców Prawnych- Mała Fatra
  Opublikowano: 11.09.2019, 09:05 przez: Beata Kozieł

  Drodzy Koledzy i Koleżanki,
  Lato już za Nami, a złota polska jesień wciąż Nas trzyma w niepewności. Póki jej nie wyjdziemy naprzeciw nie ujrzymy jej górskiego oblicza. Wyrusz z sekcją RPGóry przy OIRP we Wrocławiu oraz OIRP we Wrocławiu i OIRP w Wałbrzychu na jesienne wędrowanie po Janosikowej ojczyźnie.

  Na III Dolnośląskim Rajdzie Górskim Radców Prawnych ze szczytu Babiej Góry podziwialiśmy Tatry Wysokie, Zachodnie, Bialskie i Małą Fatrę na Słowacji, na widok której serce zabiło jakby wyraźniej. Już wtedy stało się jasne, że to nasz kolejny cel, a właściwie to droga do niego. Może i nie jest ona krótka, ale tam gdzie warto dotrzeć nie ma drogi na skróty.

  03/10/2019r. w czwartek rozpoczynamy rajd od noclegu w Penzión Šuštiak w Terchovej na Słowacji (dane adresowe w programie rajdu), do którego docieramy wspólnym autokarem z Wrocławia.

  04/10/2019r. w piątek ruszamy po śniadaniu autokarem do Janosikowych Dier, skąd ruszamy poznać najsłynniejszą trasę na Małej Fatrze, w której wąwozach ukrywali się karpaccy zbójnicy. Przeskakujemy przez strumyki, wspinamy się po schodach z korzeni. Towarzyszyć Nam będzie przewodnik tatrzański Bartosz Dobroch, który odczaruje przed Nami tajemnicze zbójnickie kryjówki w Parku Narodowym Mała Fatra i postać najsłynniejszego z karpackich zbójników – Juraja Janosika, który urodził się w Terchovej.
  Po południu wracamy do Penzión Šuštiak w Terchovej, gdzie własnoręcznie przygotujemy sobie na ognisku obiadokolację, a przy herbacie i gitarze ruszymy w podróże z prądem i pod prąd.

  Czytaj dalej