Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Aktualności

 • Summer Party Wspólny Samorząd
  Opublikowano: 15.07.2019, 09:07 przez: Beata Kozieł

  Drodzy Radcowie, Kochani Aplikanci,

  Wielkimi krokami zbliża się imprezowe wydarzenie sezonu – Summer Party Wspólny Samorząd ! Już 30 sierpnia 2019 r. mamy przyjemność zaprosić Was wszystkich na wspólną imprezę w HotSpot Beach Bar (https://www.facebook.com/HotSpotBeachBar/) - jednej z najpopularniejszych wrocławskich plaż miejskich, znajdującej się w znakomitej lokalizacji - zaraz przy moście Milenijnym.

  Do wspólnej zabawy i integracji podczas wydarzenia zapraszamy zarówno radców prawnych, jak i aplikantów. Podczas naszego Summer Party każdy znajdzie coś dla siebie! Przygotowaliśmy dla Was:

  - strefę OIRP Wrocław z leżakami, lożami i parasolami, które osłonią Was przed popołudniowym słońcem oraz pozwolą wygodnie się zrelaksować
  - ognisko z kiełbaskami i pysznymi przekąskami
  - open bar z zimnym piwkiem, winem i orzeźwiającymi soft drinkami bez ograniczeń
  - zawody sportowe, planszówki oraz integracyjne zabawy
  - świetną muzykę, tropikalny klimat, doborowe towarzystwo i … dużo, dużo więcej!

  Dla pierwszych 50 uczestników przygotowaliśmy specjalną niespodziankę, którą poznacie już wkrótce, dlatego zachęcamy do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych.

  Nie czekajcie – zarzućcie togi na leżaki i chodźcie z nami świętować koniec tego przepięknego lata !

  Na Summer Party serdecznie zaprasza Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych wraz z Komisją ds. promocji i integracji środowiska oraz starostami wszystkich lat aplikacji.

  Rejestracja na to wydarzenie odbywać się będzie za pomocą:


  1. Formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie Izby

  lub
  2. Mailowo z jednoczesnym wypełnieniem deklaracji i przesłaniem jej na adres mailowy: sekretariat@oirp.wroclaw.pl

  Koszt udziału to 10.00 zł/os. (dla radców prawnych i aplikantów naszej Izby). Kwotę należy uiścić na numer konta: 09 1020 5226 0000 6802 0591 0122 w tytule (Summer Party+ imię i nazwisko) lub w kasie w siedzibie Izby.

  Brak możliwości wpłaty na miejscu w dniu wydarzenia.

  Zgłoszenia należy przesyłać do 15 sierpnia 2019 r.

  UWAGA! Tylko prawidłowo wypełniony formularz i dokonanie wpłaty gwarantuje uczestnictwo w wydarzeniu.

  Uprzejmie informujemy, że warunkiem wzięcia udziału w Summer Party jest zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną (w załączeniu) oraz wypełnienie deklaracji lub formularza.

   

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu Czytaj dalej
 • Poradnik RODO dla radców prawnych po aktualizacji
  Opublikowano: 12.07.2019, 14:31 przez: Małgorzata Nierzewska

  Informujemy, że Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP opracował aktualizację publikacji pt. „Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Poradnik dla radców prawnych i adwokatów”, w związku z uchwalonymi w dniu 21 lutego 2019 r. zmianami w Ustawie o radcach prawnych w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych, które weszły w życie z dniem 4 maja br.

  Aby otrzymać ww. aktualizację proszę zalogować się na swoje konto w Extranecie i pobrać pliki z zakładki: PRZYDATNE DOKUMENTY → RODO aktualizacja
  (dla osób logujących się po raz pierwszy jest zamieszczona instrukcja na www.oirp.wroclaw.pl)

 • Opinia OBSiL KRRP w sprawie zwolnienia z tajemnicy zawodowej radcę prawnego
  Opublikowano: 09.07.2019, 17:06 przez: Agata Bartczyszyn

  Szanowni Państwo,
  Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP sporządził opinię w sprawie zwolnienia z tajemnicy zawodowej radcę prawnego dzialającego w charakterze "promotora", który realizuje obowiązek informacyjny o powstaniu schematu podatkowego u klienta ("korzystającego). Tekst opinii w załączniku.

  Czytaj dalej
 • Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy FBE "Freedom of speech"
  Opublikowano: 09.07.2019, 16:44 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Miło mi poinformować, że Stowarzyszenie Adwokatur Europejskich (FBE) organizuje drugą edycję Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego dla prawników i studentów prawa poniżej 35 roku życia. Konkurs będzie miał miejsce w Berlinie, w terminie 13-14 września 2019 r. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

   

   

  Czytaj dalej
 • Kolokwium dla aplikantów II roku (II termin i kolokwium poprawkowe)
  Opublikowano: 09.07.2019, 15:28 przez: Jacek Krajewski

  W załączniku poniżej znajduje się Uchwała Nr 11/07/2019 Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu z dnia 09 lipca 2019r. w sprawie wyznaczenia dodatkowego terminu kolokwium i terminu kolokwium poprawkowego dla aplikantów II roku aplikacji radcowskiej, oraz przepisy porządkowe obowiązujące aplikantów radcowskich podczas kolokwium.

  Kolokwium dla II roku aplikacji radcowskiej:

  - 19.08.2019 r. - Prawo rodzinne i opiekuńcze - kolokwium w formie pisemnej - zadania pisemnego (kazusu) polegającego na sporządzeniu pozwu. Kolokwium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym (Dynamic Congress Centre Sp. z o.o.), ul. Rakietowa 33, 54-615 Wrocław, w sali "Apollo". Rozpoczęcie kolokwium o godz. 900.

  - 29.08.2019 r. - Prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, postepowanie karnoskarbowe, kodks wykroczeń, postępowanie w sprawach o wykroczenie - kolokwium w formie pisemnej - zadania pisemnego (kazusu) polagającego na sporządzeniu apelacji, opinii o jej niecelowości lub projektu aktu oskarżenia w sprawie z oskarżenia prywatnego. Kolokwium odbędzie się w siedzibie OIRP, na sali wykładowej (I piętro). Godzina rozpoczęcia kolokwium zostanie podana w najbliższym czasie.

  Oświadczenie aplikanta o wyborze sposobu rozwiązywania zadania podczas kolokwium pisemnego przy użyciu własnego sprzętu komputerowego, oraz o akceptacji warunków z tym związanych - będzie rozdawane do wypełnienia przy rejestracji - przed samym kolokwium.

  Czytaj dalej