Aktualności

 • Opera Wrocławska - oferta specjalna dla radców prawnych
  Opublikowano: 13.03.2018, 16:02 przez: Lilianna Szot

  Szanowni Państwo,

  Z okazji zbliżającej się 191 rocznicy śmierci Ludwiga van Beethovena, pragniemy zaprosić Państwa na jedyną operę tego kompozytora pt. „Fidelio”, która zostanie wystawiona w Operze Wrocławskiej w dniach 14 i 16 marca 2018 roku o godzinie 19:00.

  Choć to w powszechnym mniemaniu opera rewolucyjna, sławiąca wolność i braterstwo, to rewolucji jako takiej w niej niewiele. Przedziwne dzieło największego symfonika wśród kompozytorów operowych jest jednak znakiem swych czasów — klimatu politycznego epoki napoleońskiej i przemian w muzyce, za które jednym z głównych odpowiedzialnych jest sam Beethoven.

  Dla Członków Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu przygotowaliśmy ofertę specjalną, w postaci biletów na oba spektakle w cenie 40 zł.

  W celu rezerwacji biletów zapraszamy do kontaktu telefonicznego 71 370 88 80, bądź bezpośrednio do Kasy Opery, na hasło: OIRP

  Byłoby nam bardzo miło, gdyby to właśnie Państwo zasiedli w tych dniach na widowni.

  Zapraszamy na operę Beethovena w reżyserii jednego z najciekawszych światowych realizatorów – Rocca.

 • Projektowane zmiany postępowania cywilnego - szkolenie 15.03
  Opublikowano: 13.03.2018, 12:34 przez: Lilianna Szot

  Projektowane zmiany postępowania cywilnego - nowe obowiązki procesowe stron i pełnomocników Grzegorz Karaś Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu

  15.03.2018 r. , godz. 17.00-19.30, OIRP we Wrocławiu, ul. Włodkowica 8, sala wykładowa, I piętro


  Uczestnictwo w tzw. czwartkach radcowskich jest nieodpłatne dla radców prawnych. Za udział można uzyskać 6 punktów.

  Punkty naliczane będą na podstawie podpisanej listy obecności. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • Ogólnopolska Akademia – Konkurs Wiedzy o Prawie. III Edycja
  Opublikowano: 07.03.2018, 21:09 przez: Marta Kruk

  Szanowni Państwo,

  mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tegorocznej, III edycji Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz wygaszanych klas gimnazjalnych.
  Pierwszy, szkolny etap Akademii, odbędzie się online, panel rejestracyjny, umożliwiający przystąpienie do Konkursu oraz testu, dostępny jest na stronie: http://konkurswiedzyoprawie.pl/

  Etapy tegorocznego Konkursu:
  Etap szkolny: 22 marca 2018 r.
  Etap okręgowy: 25 kwietnia 2018 r.
  Etap centralny (Finał): 16 maja 2018 r.

  Akademia realizowana jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych dla uczniów szkół podstawowych i wygaszanych klas gimnazjalnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu” w roku szkolnym 2017/2018.
  Szczegóły nt. tegorocznej Akademii, odstępne są na stronie:
  http://kirp.pl/iii-edycja-ogolnopolskiej-akademii-konkursu-wiedzy-o-prawie/

  Koordynatorem Akademii w OIRP we Wrocławiu jest mec. Robert Staszewski. 

  Regulamin prezentujemy w załączeniu.

  Zapraszamy do rejestracji.

  Rzecznik Prasowy OIRP we Rocławiu

  r.pr. Marta Kruk

  Czytaj dalej
 • Zaproszenie do udziału w tworzeniu Sekcji Administracyjnych OS OMRP
  Opublikowano: 07.03.2018, 14:18 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

  Miło mi Was powiadomić, że powstała inicjatywa powołania we wszystkich Ośrodkach Mediacji i przy każdej Izbie, w ramach Ogólnopolskiej Sieci Ośrodków Mediacji Radców Prawnych powołanej 16.10.2017 r.,  Sekcji Administracyjnej. Działalność tych sekcji obejmowałaby mediację w sprawach administracyjnych i sądowoadministracyjnych.
  Ideą jest stworzenie w ramach każdego z Ośrodków listy mediatorów przy OIRP, sekcji mediacji administracyjnej, skupiającej mediatorów specjalizujących się w tego rodzaju mediacji.  Nie chodzi o powstanie wyodrębnionej z Ośrodków jednostki, a jedynie stworzenie wyspecjalizowanej grupy roboczej w ramach Ośrodków. Dodatkowo, Sekcja stanowić może zalążek do stworzenia listy mediatorów administracyjnych.

  Czytaj dalej
 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS KRASOMÓWCZY DLA APLIKANTÓW - PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
  Opublikowano: 06.03.2018, 22:18 przez: Marta Kruk

  Szanowne Koleżanki i Koledzy,

  Komisja Zagraniczna przy OIRP we Wrocławiu informuje, iż w dniach 23-24 marzec b.r. odbędzie się w OIRP w Poznaniu konkurs krasmówczy organizowany przez Komisję Praw Człowieka przy Federacji Adwokatur Europejskich.

  Konkurs skierowany jest do aplikantów I lub II roku (do 26 roku życia) i polega na przygotowaniu, a następnie wygłoszeniu w języku angielskim mowy dotyczącej sprawy z Konwencji Praw Człowieka. Główną nagrodą w konkursie jest udział zwycięzcy w Kongresie Federacji Adwokatur Europejskich w Bolonii w dniach 17-19 maj.

  Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszenia w formie e-mail wraz z informacją o poziomie j. angielskiegi na adres: biuro.rady@oirp.wroclaw.pl do 12 marca b.r.

  W załączeniuj szczegóły konkursu w j. angielskim.

  Czytaj dalej