Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Aktualności

 • Szkolenie zagraniczne Drezno i okolice
  Opublikowano: 27.05.2022, 13:48 przez: Lilianna Szot

  Centrum Doskonalenia Zawodowego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych zaprasza na szkolenie zagraniczne:

  "Etyka radcy prawnego: wybrane zagadnienia"
  oraz „Praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń odszkodowawczych ze szczególnym uwzględnieniem zdarzeń medycznych”

  Za szkolenie przysługuje 8 punktów szkoleniowych.

  Prowadzący: r.pr. Tomasz Scheffler oraz r.pr. Radosław Gąsior.

  Szkolenie odbędzie się w dniach od 29 września do 2 października 2022 r. W tym roku w trakcie szkolenia zwiedzamy Saksonię – Drezno i okolice. Organizatorem szkolenia jest biuro podróży Panorama.

  W załączniku przedstawiony jest ramowy, wstępny program szkolenia, który może ulec drobnym modyfikacjom.

  Przewidywany koszt szkolenia - ok. 1590,00 zł, przy założeniu 30 uczestników szkolenia. Przy mniejszej liczbie uczestników koszt to 1600,00 zł. Szkolenie dojdzie do skutku gdy weźmie w nim min. 20 osób.

  Warunkiem udziału w szkoleniu jest:

  • wypełnienie zgłoszenia i klauzuli informacyjnej,
  • zawarcie umowy z organizatorem – wypełnioną umowę należy zeskanować i przesłać na adres biura podróży: panorama@panorama.wroclaw.pl
  • oraz wpłata zaliczki w kwocie 590,00 zł w terminie do 31 czerwca 2022 na konto:

  Biuro podróży Panorama,

  Ul. Piłsudskiego 38

  50-032 Wrocław

  56 1020 5242 0000 2502 0113 8379

  W tytule przelewu należy wpisać „zaliczka - szkolenie zagraniczne radcowie prawni”.

  Poniżej wstępny plan szkolenia oraz umowa z organizatorem.

  Szkolenie może zostać odwołane w przypadku wprowadzenia ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną COVID-19

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • Wyniki I etapu International LegalTech Competition
  Opublikowano: 26.05.2022, 13:12 przez: Lilianna Szot

  Wyniki pierwszego etapu konkursu Federacji Adwokatur Europejskich International LegalTech Competition „E-Access to Justice”

  Komisja Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich, której przewodniczy nasza Izba, ma przyjemność ogłosić wyniki pierwszego etapu International LegalTech Competition „E-Access to Justice”.

  W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 14 uczestników, którzy nadesłali siedem zgłoszeń konkursowych. Wszystkie zgłoszenia reprezentowały wysoki poziom merytoryczny, prezentując różne pomysły na wprowadzenie nowych technologii do europejskich systemów wymiaru sprawiedliwości. Lista aplikacji konkursowych zgłoszonych do pierwszego etapu konkursu prezentuje się następująco [imię i nazwisko uczestnika/uczestników, temat prezentacji, reprezentowana izba, kraj]:

  1. Beatriz Juarrero Olaizola, "E-Justice and Blockchain in the Legal System" (Ilustre Colegio de la Abogacía de Bizkaia, Hiszpania)

  2. Daniel Woźniak, Rafał Wrzecionek, Mateusz Styburski, "StickLex - Digital platform that solves complex law problems" (Naczelna Rada Adwokacka, Polska)

  3. Jeannette Valle Caballero, "Advanced Digital Signature" (lustre Colegio de la Abogacía de Bizkaia, Hiszpania)

  4. Michał Małas, Izabela Tutur-Dudek, "E-repository for court files" (Krajowa Izba Radców Prawnych, Polska)

  5. Maciej Białas, Maciej Bieszczad i Sebastian Bechcicki, "E-ducation as an access key to E-Justice" (Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, Polska)

  6. Yizhaq Kricheli, Maor Benzvi, Nikolay Marinov, "Making legal services transparent and accessible to all layers of society" (Barreau de Bruxelles, Belgia)

  7. Aleksandra Tomaszek, "E-Access to Justice" (Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie, Polska)

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za profesjonalne zgłoszenia oraz entuzjazm związany z oceną rozwoju technologii prawniczych i ich wpływu na otaczającą nas rzeczywistość sądowniczą.

  Zgodnie z regulaminem konkursu po dokładnej ocenie wszystkich nadesłanych wniosków wyłonionych zostało trzech Finalistów, którzy zakwalifikowani zostali do drugiego (stacjonarnego) etapu konkursu, który odbędzie się podczas Kongresu Generalnego Federacji Adwokatur Europejskich w Sofii (Bułgaria) w dniach 22-25 ​​czerwca 2022 roku:

  1. Beatriz Juarrero Olaizola, "E-Justice and Blockchain in the Legal System" (Ilustre Colegio de la Abogacía de Bizkaia, Hiszpania)

  2. Daniel Woźniak, Rafał Wrzecionek, Mateusz Styburski, "StickLex - Digital platform that solves complex law problems" (Naczelna Rada Adwokacka, Polska)

  3. Yizhaq Kricheli, Maor Benzvi, Nikolay Marinov, "Making legal services transparent and accessible to all layers of society" (Barreau de Bruxelles, Belgia)

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za potężną dawkę inspiracji! W drugim etapie konkursu Finaliści wygłoszą swoje przemówienia przed międzynarodowym jury. Czas prezentacji nie będzie mógł przekroczyć 15 minut, a członkowie jury będą mogli zadawać Finalistom pytania dotyczące prezentacji. Więcej szczegółów na temat samego konkursu oraz regulamin konkursowy tutaj: https://oirp.wroclaw.pl/aktualnosci/1578

 • Kongres Firm Rodzinnych
  Opublikowano: 25.05.2022, 09:11 przez: Iwona Czechowska

  Szanowni Państwo,

  dnia 7 czerwaca 2022 r. odbędzie sie kolejny Kongres Firm Rodzinnych organizowany przez Centrum Biznesu Rodzinnego WSB we Wrocławiu. W czasie Kongresu poruszane bedą tematy takie jak: szanse i zagrożenia związane z Polskim Ładem Podatkowym, rozwiązania w zakresie sukcesji w firmie rodzinnej, przedstawione zostaną instrumenty wsparcia zwłaszcza dla małych i średnich firm oraz prezezntacja współczesnych trendów rozwojowych.

  Udzial w Kongresie jest bezpłatny i odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Wystawowym Hala Stulecia.

  Aby wziąć udział w Kongresie Firm Rodzinnych należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się w poniższym linku:

  https://www.wsb.pl/wroclaw/formularz/kongres-firm-rodzinnych-2022

  Więcej informacji o Kongresie Firm Rodzinnych znajdziecie Państwo na stronie: https://kfr.com.pl/

   

   

   

 • TURNIEJ SZACHOWY 2022
  Opublikowano: 23.05.2022, 13:58 przez: Beata Kozieł

  Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu z przyjemnością informuje o podjęciu współpracy z OIRP Katowice, OIRP Opole oraz OIRP Łódź w celu organizacji turnieju szachowego!

  Założeniem turnieju jest wyłonienie najlepszego szachisty spośród członków poszczególnych Izb (radcy bądź aplikanta radcowskiego), a następnie wyłonieniu zwycięzcy spośród wszystkich czterech Izb.

  Rozgrywki będziemy realizować ONLINE lub stacjonarnie wedle uznania graczy (w poszczególnych parach), co umożliwi rozegranie swojej partii w dogodnym i niekolidującym z obowiązkami zawodowymi czasie.

   

  Założenia turnieju są proste i uzależnione będą od tego w jaki sposób będziecie chcieli Państwo rozegrać swoją partię.

  Każdy zainteresowany proszony jest o przesłanie emaila na adres sfilinska@oirp.wroclaw.pl z informacją o swoim nr telefonu oraz adresie email w treści podając „SZACHY”.

  Termin zgłoszeń to 20 czerwca 2022 r.

  Adres email oraz nr telefonu przetwarzany będzie wyłącznie w celach umożliwienia graczom wzajemnego kontaktu i ustalenia własnych form rozgrywki.

  Spośród zgłoszeń zostaną wylosowane pierwsze pary graczy, o czym zostaniecie Państwo poinformowani e-mailowo tj. każdy dostanie informacje o rozlosowanych parach i swoim przeciwniku. Na podstawie przedstawionych list, to Państwo decydujecie w jaki sposób rozegracie swój mecz. Oto potencjalne możliwości rozegrania meczu np.:

  - przeciwnicy spotykają się w dowolnie wybranym terminie przez siebie uzgodnionym w zaciszu domowym lub neutralnym gruncie i odgrywają partię w formie klasycznej

  - przeciwnicy umawiają się na konkretny dzień i godzinę i np. rozgrywają partię telefonicznie podając sobie jaki ruch wykonali,

  - przeciwnicy ustalają datę i godzinę a następnie korzystają

  z dostępnych portali internetowych np. https://www.kurnik.pl/szachy/# gdzie rozgrywają swoją partię,

  Oczywiście forma rozgrywki i sposób jej przeprowadzenia pozostawiamy inwencji przeciwników i oprócz wymienionych form dostępna jest każda, jeżeli obie strony ją akceptują.

  Turniej odbywa się w formie pucharowej a więc wygrany przechodzi dalej, przez co należy rozumieć tego z graczy który wygra jako pierwszy (PAT- stanowi wynik z oczywistych względów remisowy, a więc gramy do pierwszego zwycięstwa).

   

  Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu po zebraniu zgłoszeń wyznaczy termin końcowy do rozegrania pierwszej partii i będzie on nie krótszy niż dwa tygodnie od przesłania informacji o parach turniejowych, co umożliwi każdemu dogranie właściwego dla niego terminu, uwzględniającego obowiązki zawodowe.

  Po zakończonej partii, aby ustalić który z radców bądź aplikantów wygrał mecz, zawodnicy przesyłać będą wiadomość email na adres sfilinska@oirp.wroclaw.pl z informacją kto z ich partii wygrał mecz. Z chwilą uzyskania informacji od obu graczy kwalifikujemy danego gracza do dalszej rozgrywki.

  Informacje o kolejnych rozgrywkach po zakończonym poziomie pucharowym będą rozsyłane e-mailowo z informacją o kolejnych parach oraz końcowym terminie rozgrywki.

  Zapraszam do udziału w turnieju wszystkich pasjonatów szachów !!!

  Terminy dotyczące zakończenia rozgrywek regionalnych oraz finału ogólnopolskiego podamy po zakończeniu zgłoszeń.

 • Dzień Dziecka 12.06.2022 r. - Wioska Indiańska
  Opublikowano: 23.05.2022, 08:42 przez: Beata Kozieł

  Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci !!!

  Już 12 czerwca 2022r, Komisja ds. Integracji i sportu zaprasza na wspaniałą, radosną zabawę, wytchnienie od codzienności, relaks i wypoczynek na łonie przyrody z okazji Dnia Dziecka w Wiosce Indiańskiej Pocahontas

  Zabawa rozpocznie się 12 czerwca punktualnie o godz. 15:00.

  Nie czekajcie i zapiszcie swoje dzieci już dziś!

  I pamiętajcie aby pojawić sie punktualnie a wasze pociechy niech będą ubrane na sportowo.

  Mapka dojazdu: http://wioskaindianska.wroclaw.pl/kontakt/

  Rejestracja na to wydarzenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej lub klikając w link --> „Zobacz wydarzenie w kalendarzu”. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny a zapisy trwają do 3 czerwca 2022 r.

  Do zobaczenia w wiosce indiańskiej Pocahontas!

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu