Współpraca z zagranicą

 • Nowy numer newslettera Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE
  Opublikowano: 05.03.2018, 21:29 przez: Marta Kruk

  Szanowni Państwo,

  zachęcamy do lektury nowego, 66 już numeru newslettera Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE. 

  Czytaj dalej
 • Podpisanie umowy o współpracy z Izbą Adwokacką w Barcelonie
  Opublikowano: 23.02.2018, 15:01 przez: Małgorzata Nierzewska

  W dniu 23 lutego 2018 r. przedstawiciele OIRP we Wrocławiu Wicedziekan Tomasz Scheffler i Przewodnicząca Komisji ds. współpracy z zagranicą Izabela Konopacka podpisali porozumienie o współpracy z Izbą Adwokacką w Barcelonie. Jest to już druga tego rodzaju umowa; w czerwcu 2016 r. podpisana została umowa z Izbą Saksońską w Dreźnie. W planach są jeszcze inne europejskie Izby.

  Czytaj dalej
 • Przedstawiciel OIRP we Wrocławiu uczestnikiem inauguracji Roku Prawniczego w Mediolanie.
  Opublikowano: 28.01.2018, 20:27 przez: Małgorzata Nierzewska

  Przewodnicząca Komisji Zagranicznej r.pr. Izabela Konopacka w dniach 26-28 stycznia br. wzięła udział w inauguracji Roku Prawniczego 2018 na zaproszenie Izby w Mediolanie. Podczas seminarium poświęconemu Nowym Technologiom Pani mecenas przedstawiła doświadczenie OIRP we Wrocławiu w tym obszarze korzystając z dorobku zgromadzonego m.in. podczas ubiegłorocznej międzynarodowej konferencji „ Legal Innovation.” Inauguracji towarzyszyło szereg uroczystości, t.j. koncert muzyki poważnej, gdzie wykonawcami utworów byli sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, kolejno uroczysta inauguracja w Sądzie Apelacyjnym w Mediolanie, podczas której wszyscy adwokaci, w tym zaproszeni prawnicy zagraniczni wystąpili w togach, a także uroczysta kolacja na stadionie San Siro w Mediolanie. Spotkanie z udziałem przedstawicielki OIRP we Wrocławiu było świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów, a także zainicjowania rozmów na temat przyszłej współpracy między OIRP we Wrocławiu a Izbą Adwokacką w Mediolanie. W uroczystościach wzięło udział około 700 prawników, w tym około 50 prawników zagranicznych. Gościem honorowym była profesor Sara Chandler - prezydent Federacji Adwokatur Europejskich, organizacji, której OIRP we Wrocławiu jest wieloletnim członkiem.

  R.pr. Izabela Konopacka z prof. Sarą Chandler.

   

   

 • Newslettrr CCBE nr 67
  Opublikowano: 11.12.2017, 11:04 przez: Małgorzata Nierzewska
 • Przewodnicząca Komisji Nowych Technologii, radca prawny wrocławskiej Izby na 50.Kongresie FBE w Londynie
  Opublikowano: 22.11.2017, 12:53 przez: Małgorzata Nierzewska

  Tegoroczny 50. Kongres FBE odbył się w Londynie w dniach 9–11 września 2017 r. Poświęcony był tym razem kwestiom związanym ze zmianami klimatycznymi na świecie oraz rolą prawników w tym obszarze.

  Czytaj dalej