Współpraca z zagranicą

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru newslettera CCBE wrzesień 2017
  Opublikowano: 05.10.2017, 11:04 przez: Marta Kruk
 • Wyróżnienie Izby wrocławskiej w konkursie KIRP na najlepszy projekt zagraniczny
  Opublikowano: 26.09.2017, 14:09 przez: Marta Kruk

  Komisja ds. współpracy z zagranicą informuje, iż wniosek konkursowy OIRP we Wrocławiu pt: Targi Prawnicze ( Legal Fair)-Doing Business in Eastern Europe został wyróżniony wIV edycji Konkursu KRRP na najlepszy projekt zagraniczny.

  Projekt zakłada zoorganizowanie “platformy” wymiany kontaktów zawodowych pomiędzy kancelariami z różnych jurysdykcji, a także seminarium z zakresu transgranicznego świadczenia usług prawnych.

 • Relacja z Międzynarodowej Konferencji Legal Innovation
  Opublikowano: 25.04.2017, 23:17 przez: Marta Kruk

  Sznowni Państwo,

  w dniach 21 – 22 kwietnia 2017 r. odbyła się we Wrocławiu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Międzynarodowa Konferencja Naukowa Legal Innovation poświęcona aktualnym problemom związanym z zastosowaniem nowych technologii w sektorze prawniczym, w tym także problematyce informatyzacji postępowania sądowego. Konferencja adresowana była do profesjonalnych pełnomocników procesowych, sędziów, pracowników naukowych oraz wszystkich, którzy w swojej praktyce stykają się z usługami elektronicznymi świadczonymi przez wymiar sprawiedliwości.

   

  Czytaj dalej
 • Przedstawiciel OIRP we Wrocławiu wyznaczony z ramienia KRRP do prac w komisjach CCBE
  Opublikowano: 27.03.2017, 08:26 przez: Marta Kruk

  Szanowni Państwo,

  w marcu b.r. przedstawiciel OIRP radca prawny Izabela Konopacka została wyznaczona z ramienia KRRP do prac w następujących komisjach CCBE (największej prawniczej organizacji międzynarodowej):

  1. ds. Przyszłości Usług Prawnych (Future of Legal Services),

  2. ds. Nowych Technologii (IT Law) oraz

  3. ds. Europejskiej Wyszukiwarki Prawników (Find a Lawyer).

  Należy zauważyć, iż po raz pierwszy przedstawiciel wrocławskiej izby został zgłoszony do prac w komisjach CCBE. Są to niezwykle ważne komisje z perspektywy zmian zachodzących w wykonywaniu zawodu radcy prawnego, jak i jego przyszłości.

  Rzecznik Prasowy OIRP Wrocław r.pr. Marta Kruk

 • EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIA PRAWNICZE - przegląd i opis
  Opublikowano: 15.11.2016, 17:27 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,

  Zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami dotyczącymi historii, podstaw funkcjonowania oraz celów Europejskich Stowarzyszeń Prawniczych, tj.:

  1. Federacja Adwokatur Europejskich (The European Bars Federation/ Fédération des Barreaux d'Europe, FBE)

  2. Europejskie Stowarzyszenie Prawników AEA-EAL (The European Association of Lawyers, l’Association Européenne des Avocats)

  3. Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE (Council of Bars and Law Societies of Europe, Conseil des barreaux européens). 

  Wartym uwagi jest fakt, iż Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu została przyjęta do grona członków Federacji Adwokatur Europejskich (FBE) w 2011 r. i od tego czasu aktywnie działa w jego strukturach. Obecnie funkcję przewodniczącej Komisji Nowych Technologii, działającej w ramach FBE, sprawuje r.pr. Izabela Konopacka, członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, a funkcję sekretarza komisji sprawuje r.pr. Anna Materla. Działania Komisji Nowych Technologii skupiają się na bieżących problemach związanych z wpływem nowych technologii na prawo oraz wykonywaniem zawodu prawnika.

  Informacje zostały opracowane przez Komisję ds. współpracy z zagranicą działającą przy OIRP we Wrocławiu i znajdują się w rozwinięciu.

  Czytaj dalej