Dla aplikantów

 • Relacja z warsztatów z przekładu prawniczego w ramach projektu Summer School
  Opublikowano: 10.07.2018, 17:30 przez: Marta Kruk

  W dniu dzisiejszym, w siedzibie wrocławskiej Izby, odbyły się warsztaty z przekładu prawniczego w ramach projektu Summer School. Zajęcia prowadził ekspert Dorota Beange (solicitor-advocate) oraz mec. Izabela Konopacka z naszej Izby. Udział w warsztatach wzięli także: Charles Beange (tłumacz) oraz Teresa Aksamit-Hollingworth (wykładowca Wydziału Prawa LEEDS BECKETT UNIVERSITY).

   Uczestnicy wydarzenia, oprócz solidnej dawki prawniczego języka angielskiego, mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie międzynarodowego prawa rodzinnego. Radcowie, aplikanci oraz studenci prawa z dużym zainteresowaniem wysłuchali wystąpień na temat „pułapek” przekładu prawniczego. Wystaąpienia zostały przygotowane w oparciu o praktyczne materiały, t.j. wyroki i postanowienia zarówno pols kich, jak i angielskich sądów. Po warsztatach odbyła się nieoficjalna część warsztatów, w trakcie której uczestnicy wraz z wykładowcami wspólnie biesiadowali i mieli możliwość wymienić dalsze spostrzeżenia na temat różnych instytucji prawnych w systemach prawa cywilnego i zwyczajowego. Była również sposobność wymiany i zdobycia nowych kontaktów.

  Na zdjęciu poniżej wykładowcy SUMMER SCHOOL (od lewej: Dorota Beange, Teresa Aksamit-Hollingworth, Charles Beange oraz Izabela Konopacka) oraz zdjęcia uczestników warsztatów.

  Czytaj dalej
 • Zaproszenie na jesienne warsztaty mediacji
  Opublikowano: 03.07.2018, 18:08 przez: Małgorzata Nierzewska

  Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych zaprasza naJesienne Warsztaty Mediacji wszystkich radców prawnych, którzy chcieliby uzyskać certyfikat i zostać wpisani na listę mediatorów certyfikowanych CMG przy KIRP oraz wykonywać zawód mediatora.
  Termin: 8-13 wrzesień 2018 r.
  Miejsce: Kazimierz Dolny, Villa Bohema, ul. Małachowskiego 12
  Cena: 2.500 zł + VAT , tj. 3075 zł; cena obejmuje noclegi w pokojach 1,2,3 – osobowych (o zakwaterowaniu decyduje kolejność zgłoszeń), wyżywienie oraz materiały szkoleniowe

  10% RABATU dla osób, które zarejestrują się do 15 lipca.

  Link do rejestracji: http://jwm2018.badanie.net/
  Zarejestruj się już dziś! Ostateczny termin zgłoszeń upływa 20 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Za udział w szkoleniu można uzyskać 80 punktów.

   

 • Kolokwium dla II roku aplikacji radcowskiej
  Opublikowano: 02.07.2018, 14:09 przez: Jacek Krajewski

  Kolokwium dla II roku aplikacji radcowskiej (II termin i kolokwium poprawkowe):

  - 16.08.2018 r. - Prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, postepowanie karnoskarbowe, kodks wykroczeń, postępowanie w sprawach o wykroczenie - kolokwium w formie pisemnej - zadania pisemnego (kazusu) polagającego na sporządzeniu apelacji, opinii o jej niecelowości lub projektu aktu oskarżenia w sprawie z oskarżenia prywatnego. Kolokwium odbędzie się w siedzibie OIRP, na sali wykładowej (I piętro). Godzina rozpoczęcia kolokwium zostanie podana w terminie późniejszym.

  - 23.08.2018 r. - Prawo rodzinne i opiekuńcze - kolokwium w formie pisemnej - zadania pisemnego (kazusu) polegającego na sporządzeniu pozwu. Kolokwium odbędzie się w siedzibie OIRP, na sali wykładowej (I piętro). Godzina rozpoczęcia kolokwium zostanie podana w terminie późniejszym.

 • Wyniki kolokwium II roku z prawa rodzinnego i opiekuńczego - z dnia 25.06.2018r.
  Opublikowano: 02.07.2018, 12:49 przez: Małgorzata Nierzewska

  W załącznikach poniżej znajdują się wyniki kolokwium II roku aplikacji - z PRAWA RODZINNEGO I OPIEKUŃCZEGO, przeprowadzonego w dniu 25 czerwca 2018, wraz z arkuszem oceny i rozwiązaniem.

  Czytaj dalej
 • Szkoła Legal English in Practice zaprasza na wakacyjne kursy z prawniczego języka angielskiego.
  Opublikowano: 22.06.2018, 12:24 przez: Małgorzata Nierzewska

  W ofercie kursy podstawowe jak i zaawansowane oraz przygotowujące do międzynarodowego egzaminu dla prawników TOLES. Rozpoczęcie kursów wakacyjnych: 3 lipca Więcej informacji na załączonym plakacie lub na stronie: www.lep.edu.pl w zakładce AKTUALNOŚCI