Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Dla aplikantów

 • TURNIEJ SZACHOWY 2022
  Opublikowano: 23.05.2022, 13:58 przez: Beata Kozieł

  Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu z przyjemnością informuje o podjęciu współpracy z OIRP Katowice, OIRP Opole oraz OIRP Łódź w celu organizacji turnieju szachowego!

  Założeniem turnieju jest wyłonienie najlepszego szachisty spośród członków poszczególnych Izb (radcy bądź aplikanta radcowskiego), a następnie wyłonieniu zwycięzcy spośród wszystkich czterech Izb.

  Rozgrywki będziemy realizować ONLINE lub stacjonarnie wedle uznania graczy (w poszczególnych parach), co umożliwi rozegranie swojej partii w dogodnym i niekolidującym z obowiązkami zawodowymi czasie.

   

  Założenia turnieju są proste i uzależnione będą od tego w jaki sposób będziecie chcieli Państwo rozegrać swoją partię.

  Każdy zainteresowany proszony jest o przesłanie emaila na adres sfilinska@oirp.wroclaw.pl z informacją o swoim nr telefonu oraz adresie email w treści podając „SZACHY”.

  Termin zgłoszeń to 20 czerwca 2022 r.

  Adres email oraz nr telefonu przetwarzany będzie wyłącznie w celach umożliwienia graczom wzajemnego kontaktu i ustalenia własnych form rozgrywki.

  Spośród zgłoszeń zostaną wylosowane pierwsze pary graczy, o czym zostaniecie Państwo poinformowani e-mailowo tj. każdy dostanie informacje o rozlosowanych parach i swoim przeciwniku. Na podstawie przedstawionych list, to Państwo decydujecie w jaki sposób rozegracie swój mecz. Oto potencjalne możliwości rozegrania meczu np.:

  - przeciwnicy spotykają się w dowolnie wybranym terminie przez siebie uzgodnionym w zaciszu domowym lub neutralnym gruncie i odgrywają partię w formie klasycznej

  - przeciwnicy umawiają się na konkretny dzień i godzinę i np. rozgrywają partię telefonicznie podając sobie jaki ruch wykonali,

  - przeciwnicy ustalają datę i godzinę a następnie korzystają

  z dostępnych portali internetowych np. https://www.kurnik.pl/szachy/# gdzie rozgrywają swoją partię,

  Oczywiście forma rozgrywki i sposób jej przeprowadzenia pozostawiamy inwencji przeciwników i oprócz wymienionych form dostępna jest każda, jeżeli obie strony ją akceptują.

  Turniej odbywa się w formie pucharowej a więc wygrany przechodzi dalej, przez co należy rozumieć tego z graczy który wygra jako pierwszy (PAT- stanowi wynik z oczywistych względów remisowy, a więc gramy do pierwszego zwycięstwa).

   

  Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu po zebraniu zgłoszeń wyznaczy termin końcowy do rozegrania pierwszej partii i będzie on nie krótszy niż dwa tygodnie od przesłania informacji o parach turniejowych, co umożliwi każdemu dogranie właściwego dla niego terminu, uwzględniającego obowiązki zawodowe.

  Po zakończonej partii, aby ustalić który z radców bądź aplikantów wygrał mecz, zawodnicy przesyłać będą wiadomość email na adres sfilinska@oirp.wroclaw.pl z informacją kto z ich partii wygrał mecz. Z chwilą uzyskania informacji od obu graczy kwalifikujemy danego gracza do dalszej rozgrywki.

  Informacje o kolejnych rozgrywkach po zakończonym poziomie pucharowym będą rozsyłane e-mailowo z informacją o kolejnych parach oraz końcowym terminie rozgrywki.

  Zapraszam do udziału w turnieju wszystkich pasjonatów szachów !!!

  Terminy dotyczące zakończenia rozgrywek regionalnych oraz finału ogólnopolskiego podamy po zakończeniu zgłoszeń.

 • Dzień Dziecka 12.06.2022 r. - Wioska Indiańska
  Opublikowano: 23.05.2022, 08:42 przez: Beata Kozieł

  Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci !!!

  Już 12 czerwca 2022r, Komisja ds. Integracji i sportu zaprasza na wspaniałą, radosną zabawę, wytchnienie od codzienności, relaks i wypoczynek na łonie przyrody z okazji Dnia Dziecka w Wiosce Indiańskiej Pocahontas

  Zabawa rozpocznie się 12 czerwca punktualnie o godz. 15:00.

  Nie czekajcie i zapiszcie swoje dzieci już dziś!

  I pamiętajcie aby pojawić sie punktualnie a wasze pociechy niech będą ubrane na sportowo.

  Mapka dojazdu: http://wioskaindianska.wroclaw.pl/kontakt/

  Rejestracja na to wydarzenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej lub klikając w link --> „Zobacz wydarzenie w kalendarzu”. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny a zapisy trwają do 3 czerwca 2022 r.

  Do zobaczenia w wiosce indiańskiej Pocahontas!

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • Wycieczka rowerowa 19.06.2022 r.
  Opublikowano: 09.05.2022, 08:42 przez: Lilianna Szot

  Radcowie prawni i aplikanci radcowscy, rozpoczynamy kolejny sezon rowerowy !!!

  Plan jest taki:

  Kiedy: 19.06.2022 r.

  Godzina: 15:00

  Miejsce zbiórki: Siedziba OIRP we Wrocławiu (furtka od strony fosy)

  Zaczynamy w siedzibie Izby, kierując się ul. Legnicką w stronę mostu milenijnego, przez ul. Osobowicką wzdłuż Odry w kierunku Beach baru Za Zoo, po krótkim odpoczynku skierujemy się do Parku Wschodniego kończąc naszą wycieczkę przy  ul. Krakowskiej.

  Zachęcamy do skorzystania z wypożyczalni rowerów miejskich we Wrocławiu :)

  Oto lista parkingów i stojaków we Wrocławiu

  http://gis.um.wroc.pl/imap/?local%20le=pl&gui=classic&sessionID=106114

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni rowerów miejskich oraz parkowaniem tych dwuśladów tylko w wyznaczonych stacjach.

  Do zobaczenia !!

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • Warsztaty dla kobiet „Femina- zdrowie kobiet!”
  Opublikowano: 12.05.2022, 15:08 przez: Beata Kozieł

  Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu zapraszamy wszystkie Panie – radczynie prawne i aplikantki radcowskie na wyjątkowe Warsztaty dla kobiet „Femina- zdrowie kobiet!”

  Warsztaty poruszać będą zagadnienia związane z fizjoterapią uroginekologiczną.

  Fizjoterapia uroginekologiczna jest młodą, ale prężnie rozwijającą się w Polsce dziedziną fizjoterapii. Jest to połączenie dziedziny urologii oraz ginekologii, co wskazuje, że fizjoterapia uroginekologiczna jest bardzo mocnym wsparciem w profilaktyce, zapobieganiu i leczeniu zachowawczym kobiecych dysfunkcji w obrębie miednicy mniejszej. Głównym zadaniem fizjoterapii uroginekologicznej jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych.

  Warsztaty poprowadzą fizjoterapeutki uroginekologiczne oraz Trenerzy Medyczni z długoletnim stażem zawodowym z FitFemina specjalizujący się w fizjoterapii kobiecej, ukierunkowanej na fizjoterapię uroginekologiczną oraz zdrowy, mądry trening dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Ich misją jest niesienie pomocy kobietom, edukacja kobiet w dbałości o zdrowie intymne z jednoczesnym polepszeniem jakości życia.

  Pierwsze zajęcia startują już 25 maja o godz. 18:45 na platformie ZOOM.

  Tematyka: „Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna, W czym może pomóc kobiecie? Jak wygląda wizyta? Jak wyglądają badania diagnostyczne oraz terapia?

  Rejestracja na to wydarzenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej lub „Zobacz wydarzenie w kalendarzu”. Zapisy trwają do dnia 25 maja 2022 r. do godziny 10:00

  Udział w zajęciach online jest nieodpłatny.

  Liczba miejsce jest ograniczona.

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • Webinarium z zakresu prawa upadłościowego w ramach europejskiego programu CIVILAW - 8 czerwca br
  Opublikowano: 11.05.2022, 13:06 przez: Lilianna Szot

  Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza do udziału w kolejnym webinarium organizowanym w ramach programu CIVILAW. Jego celem jest przeszkolenie prawników z siedmiu państw członkowskich (Czechy, Grecja, Cypr, Hiszpania, Polska, Rumunia, Włochy) w zakresie instrumentów prawnych Unii Europejskiej w dziedzinie prawa upadłościowego i prawa rodzinnego. Webinarium odbędzie się w formie online 8 czerwca 2022 r. w godz. 09:00 – 13:00, na platformie Zoom.

  W niniejszym wydarzeniu prelegentem, który wystąpi w imieniu Krajowej Izby Radców Prawnych – partnera Programu CIVILAW, będzie r.pr. Piotr Zimmerman, wybitny znawca prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz prawa spółek handlowych.

  Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają od Organizatora Programu certyfikaty, na podstawie których Izby przyznają punkty szkoleniowe.

  Czytaj dalej