Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Dla aplikantów

 • Zaproszenie na konferencję: "Mediacje w sferze publicznej. Szanse i zagrożenia"
  Opublikowano: 20.03.2019, 10:35 przez: Małgorzata Nierzewska

  Starosta Powiatu Wrocławskiego zaprasza na konferencję pt.: MEDIACJE W SFERZE PUBLICZNEJ.SZANSE I ZAGROŻENIA" organizowaną w dniu 5 kwietnia 2019 r., w godz. 10:00-14:00, w siedzibie Starostwa, tj. ul. Kościuszki 131 we Wrocławiu (sala 118, I piętro). Informacje nt. programu konferencji znajdą Państwo w załączniku.

  Czytaj dalej
 • Warsztaty "„Narzędzia do skutecznych negocjacji”
  Opublikowano: 28.01.2019, 12:36 przez: Małgorzata Nierzewska

  Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych zaprasza do udziału w warsztatach pt. „Narzędzia do skutecznych negocjacji”, które odbędą się 26 lutego 2019 r. w siedzibie KIRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 18 lok. 4 w godz. 11:00 - 16:00. To, że prawnicy – przede wszystkim adwokaci i radcowie prawni – muszą być dobrymi negocjatorami, nie ulega już od dawna wątpliwości. Negocjują, gdy towarzyszą swoim klientom w zawieraniu umów i finalizowaniu transakcji, negocjują, gdy zastępują klientów w trakcie prób polubownego rozwiązania sporu i w wielu innych sytuacjach. Podczas warsztatu skupimy się na kluczowych kompetencjach negocjacyjnych przydatnych (niektórzy mówią, że niezbędnych) w pracy prawnika.

  Czytaj dalej
 • VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich
  Opublikowano: 28.01.2019, 08:42 przez: Jacek Krajewski

  Rusza VII edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

   

  Już w piątek 1 lutego rozpoczyna się rejestracja uczestników VII edycji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich. Do 28 lutego zarejestrować się mogą trzyosobowe zespoły złożone z aplikantów radcowskich tej samej Okręgowej Izby Radców Prawnych. Aby zarejestrować zespół należy wejść na stronę http://turniej.kirp.pl . Strona dostępna będzie od 1 lutego od godz. 10:00.

  Po rejestracji każdy uczestnik musi przejść kurs e-learningowy „Negocjacje dla prawników – praktyczny przewodnik dla radców prawnych”, dostępny na stronie http://turniej.kirp.pl i pobrane z platformy e-learningowej zaświadczenie o przebyciu kursu dołączyć do dnia 10 marca na stronie turnieju.

  Etap półfinałowy – quiz negocjacyjny online – odbędzie się 16 marca o godz. 12:00.

  Finał turnieju odbędzie się 11 maja w siedzibie KIRP w Warszawie.

  Szczegółowe informacje dotyczące Turnieju oraz Regulamin dostępne są na stronie Turnieju http://turniej.kirp.pl

  Turniej Negocjacyjny dla Aplikantów Radcowskich to projekt przygotowany przez Krajową Radę Radców Prawnych doskonalący umiejętności negocjacyjne w zawodzie. W jury turnieju zasiadają: Prezes KIRP Maciej Bobrowicz, prof. Zbigniew Ćwiąkalski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, sędzia w stanie spoczynku Jerzy Stępień, prof. Stanisław Sołtysiński oraz r.pr. Waldemar Koper. W dotychczasowych edycjach turnieju wzięło udział kilkuset aplikantów radcowskich. Do tej pory najlepszymi negocjatorami okazali się aplikanci z Krakowa, którzy aż 6-krotnie zwyciężyli w turnieju.

  Udział w Turnieju rozwija przede wszystkim zdolności komunikacyjne i umiejętności interpersonalne, co jest szczególnie ważne w wykonywaniu zawodu radcy prawnego. Pozwala nie tylko realizować cel klienta, jakim jest bezpieczne funkcjonowanie w obrocie prawnym, ale też wpływa na zwiększenie naszej konkurencyjności rynkowej. Przy stale wzrastającej świadomości społecznej i prawnej społeczeństwa dodatkowe narzędzia w ręku profesjonalnego prawnika są bardzo cenne – podkreśla Zbigniew Tur, Wiceprezes KRRP.

   

  Drużyny które zgłoszą się do TURNIEJU NEGOCJACYJNEGO - proszone są o przekazanie do wiadomości swoich zgłoszeń do Pani Małgorzaty Nierzewskiej email: biuro.rady@oirp.wroclaw.pl oraz do działu aplikacji: aplikacja2@oirp.wroclaw.pl

  Czytaj dalej
 • "Kancelaria Przyszłości" - termin do 4.03.2019 r.
  Opublikowano: 14.12.2018, 11:37 przez: Małgorzata Nierzewska

  Zapraszamy wszystkich aplikantów radcowskich i adwokackich, studentów prawa 4. i 5. roku oraz radców prawnych i adwokatów, którzy nie ukończyli 35. roku życia do udziału w konkursie. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby indywidualne jak i drużyny,które przygotują i prześlą prezentację w formacie Power Point na temat "Kancelarii Przyszłości" do dnia 4 marca 2019 r.

  FINAŁ KONKURSU nastąpi przed międzynarodowym jury w dniu 12 kwietnia 2019 r. w siedzibie OIRP we Wrocławiu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w tym udział w Kongresie Adwokatur Europejskich w Barcelonie, gdzie będzie miało miejsce wręczenie nagrody głównej w obecności kilkuset przedstawicieli zawodów prawniczych. W załączeniu znajduje się Regulamin Konkursu, formularz zgłoszeniowy i klauzula informacyjna.

   

  Czytaj dalej
 • Prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz umowy IT
  Opublikowano: 28.12.2018, 14:35 przez: Lilianna Szot

  Komisja ds. Doskonalenia Zawodowego OIRP we Wrocławiu zaprasza na warsztaty sobotnie pt.
  Prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz umowy IT

   

  Szkolenie poprowadzi:

  Roman Bieda - radca prawny i rzecznik patentowy w Kancelarii Radców Prawnych Maruta Wachta spółka jawna. Od prawie 15 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Wchodził w skład Rady ds. Cyfryzacji drugiej kadencji, powołanej przez Ministra Cyfryzacji. Przewodniczący podgrupy prawnej w zespole eksperckim Ministerstwa Cyfryzacji ds. programu działań w zakresie AI. Pracę zawodową łączy z praktyką wykładowcy oraz trenera. Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Szkole Głównej Handlowej, Instytucie Podstaw Informatyki PAN oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą w ramach studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych prowadzonych przez GWSH w Katowicach. Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, IPI PAN).

  Termin: 16 lutego 2019 r. (sobota), godz. 9.00 – 13.30

  Koszt: 50 zł/os

  Miejsce: OIRP we Wrocławiu, ul. Włodkowica 8, sala wykładowa, I piętro

  Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lutego br. pod adresem e-mail: szkolenia@oirp.wroclaw.pl (imię i nazwisko, nr wpisu, nr telefonu, dane do faktury) z jednoczesną wpłatą na konto OIRP we Wrocławiu: 02 1020 5226 0000 6102 0591 0106.

  Za szkolenie będzie naliczanych 12 punktów - na podstawie listy obecności i dokonanej wpłaty.

  Szczegółowy program w załączeniu.

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu