Dla aplikantów

 • Obchody Tygodnia Mediacji 16-20.10.2017 r.
  Opublikowano: 17.10.2017, 12:53 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,

  Po raz kolejny w miesiącu październiku rozpoczęły się obchody Tygodnia Mediacji przypadające od 16-20.10. oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji, który świętować będziemy 19.10.2017 r.W tych dniach zorganizowane zostaną liczne wydarzenia promujące ideę mediacji, tak aby dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych.Będą to konferencje, spotkania, prelekcje, ale także dyżury mediatorów w sądach wrocławskich:  przy pl. Powstańców Śląskich 14, przy ul. Podwale 30, ul. Poznańskiej 20, ul. Sądowej 1 i ul. Świebodzkiej 5.Mediatorzy z Ośrodka Mediacji tradycyjnie już, biorą czynny udział w tych wydarzeniach.

  Czytaj dalej
 • Aplikanckie Targi Pracy –ZAPISY DLA WYSTAWCÓW
  Opublikowano: 16.10.2017, 12:24 przez: Małgorzata Nierzewska

  W dniu 21 listopada 2017 r., w godzinach 14:30-18:30 odbędą się pierwsze w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu TARGI  PRACY DLA APLIKANTÓW RADCOWSKICH. W sali wykładowej (I piętro) Kancelarie radcowskie będą mogły prezentować swoje dokonania i profil działalności, jak też mieć możliwość odbycia wstępnych rozmów rekrutacyjnych z aplikantami bezpośrednio na swoim „stoisku” lub w pokoju radcowskim na parterze.

  Wydarzenie to promowane jest w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych.

  Targi adresowane są do wszystkich aplikantów radcowskich z naszej Izby, a w szczególności do osób wchodzących na rynek pracy, które zdały egzamin wstępny w dniu 30 września 2017 r. i rozpoczną szkolenie od stycznia przyszłego roku.

  W targach pracy mogą wziąć udział kancelarie radcowskie oraz takie, w których co najmniej jeden radca prawny jest partnerem.

  Aby wziąć udział w targach należy przesłać zgłoszenie mailem na adres: biuro.rady@oirp.wroclaw.pl oraz uiścić opłatę w kwocie 100 zł (sto złotych) na konto OIRP Wrocław nr  02 1020 5242 0000 2802 0019 1320 w tytule podając „Targi pracy OIRP Wrocław” i nazwę kancelarii.

  Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Zapraszamy!

   

 • Relacja z Konkursu oratorskiego w Madrycie
  Opublikowano: 15.10.2017, 22:31 przez: Małgorzata Nierzewska

  W dniach od 6 do 7 października 2017 r. odbył się Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Oratorski Młodych Prawników Europejskich (ang. the I International Oratory Competition in Madrid), który został zorganizowany przez lokalną Izbę Prawniczą w Madrycie. Konferencja była możliwa dzięki wsparciu La Fédération des Barreaux d’Europe -FBE (pol. Federacja Adwokatur Europejskich).

  Wśród dziesięciu uczestników konkursu - prawników poniżej 40 roku życia reprezentujących różnorodne Izby Prawnicze z całej Europy (m. in. Izba ze Istambułu, Izba z Brukseli), znalazł się także aplikant radcowski Jakub Bober LL.M. reprezentując Okręgową Izbę Radców Prawnych z Wrocławia oraz prezentując niedawno rozstrzygniętą przez Europejski Trybunał Praw Człowieka sprawę BĂRBULESCU przeciwko Rumunii (wyrok z dnia 5 września 2017 r., Wielka Izba, skarga nr 61496/08).

  Czytaj dalej
 • Międzynarodowy Dzień Mediacji - 19.10.2017 r.
  Opublikowano: 15.10.2017, 20:59 przez: Marta Kruk

  Szanowni Państwo,

  informujemy, iż w dniu 16 października 2017 r. w siedzibie Krajowej Rady Radców Prawnych odbędzie się uroczyste podpisanie aktu założycielskiego Ogólnopolskiej Sieci Ośrodków Mediacji Radców Prawnych.

  Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzimy w dniu 19 października 2017 r.

  Dlaczego warto skorzystać z mediacji - radzi Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych:

  Przedsiębiorca, który w konflikcie podejmuje decyzje może postępować na dwa sposoby – mówi Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. Jeżeli zależy mu na optymalizacji decyzji biznesowej, wybierze mediację, dlatego, że jest szybsza, tańsza i powoduje, że cały czas ma kontrolę nad swoimi decyzjami. Przeciwnością tego jest proces sądowy, który trwa, jest bardziej kosztowny i w tym wypadku przedsiębiorca traci kontrolę nad końcowym rezultatem.

  Czytaj dalej
 • Europejski Dzień Prawnika - 25.10.2017 r.
  Opublikowano: 15.10.2017, 20:41 przez: Marta Kruk

  Szanowni Państwo,

  w tym roku w każdym kraju będącym członkiem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) obchody Europejskiego Dnia Prawnika zostały wyznaczone na dzień 25.10.2017 r., tak aby połączyć je z Europejskim Dniem Sprawiedliwości.

  Tegoroczny Dzień Prawnika poświęcony jest tematyce wpływu transformacji cyfrowej na relację między obywatelem a prawnikami. Szczegółowe materiały znajdują się w załączeniu.

  Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu jak co roku bierze aktywny udział w obchodach Europejskiego Dnia Prawnika. Celem inicjatywy jest promocja zawodu oraz szerzenie wiedzy prawnej wśród obywateli i młodzieży szkolenej. Decyzją Krajowej Rady Radców Prawnych tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, organizowana będzie w postaci jednodniowego projektu edukacyjnego w formie lekcji realizowanych przez radców prawnych w wytypowanych szkołach ponadpodstawowych. Udział radców prawnych odbywa się na zasadzie pro publico bono.

  Rzecznik Prasowy OIRP we Wrocławiu

  r.pr. Marta Kruk

  Czytaj dalej