Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Dla radców

 • Międzynarodowy program "LAWYEREX - zaproszenie do współpracy
  Opublikowano: 12.09.2019, 19:06 przez: Małgorzata Nierzewska

  Zapraszamy Państwa do współpracy przy LAWYEREX -programie międzynarodowej wymiany prawników, który jest kontynuowany przez Krajową Izbę Radców Prawnych po zeszłorocznej pierwszej edycji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony radców prawnych. Druga edycja programu realizowana będzie od sierpnia 2019 r. do lipca 2021 r. i będzie polegała na wymianie prawników pomiędzy samorządami prawniczymi krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Jest to projekt wspólfinansowany ze środków UE. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o możliwość zorganizowania dwutygodniowego stażu dla prawnika z zagranicy w swojej kancelarii. Prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych osób organizacją takiego stażu na adres komisjazagraniczna@kirp.pl do P. Marii Napiontek. Przed podjęciem decyzji prosżę się zapoznać z załacznikami umieszczonymi poniżej.

  Ponadto, wkrótce zostaną uruchomione zgłoszenia dla radców prawnych majacych zamiar wyjechać na podobny staż w krajach partnerskich programu. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej KIRP w zakładce „programy międzynarodowe”: http://kirp.pl/category/programy-miedzynarodowe oraz na stronie internetowej Europejskiej Fundacji Prawników (European Lawyers’ Foundation ELF): http://elf-fae.eu/lawyerex/.

  Czytaj dalej
 • IV Dolnośląski Rajd Górski Radców Prawnych- Mała Fatra
  Opublikowano: 11.09.2019, 09:05 przez: Beata Kozieł

  Drodzy Koledzy i Koleżanki,
  Lato już za Nami, a złota polska jesień wciąż Nas trzyma w niepewności. Póki jej nie wyjdziemy naprzeciw nie ujrzymy jej górskiego oblicza. Wyrusz z sekcją RPGóry przy OIRP we Wrocławiu oraz OIRP we Wrocławiu i OIRP w Wałbrzychu na jesienne wędrowanie po Janosikowej ojczyźnie.

  Na III Dolnośląskim Rajdzie Górskim Radców Prawnych ze szczytu Babiej Góry podziwialiśmy Tatry Wysokie, Zachodnie, Bialskie i Małą Fatrę na Słowacji, na widok której serce zabiło jakby wyraźniej. Już wtedy stało się jasne, że to nasz kolejny cel, a właściwie to droga do niego. Może i nie jest ona krótka, ale tam gdzie warto dotrzeć nie ma drogi na skróty.

  03/10/2019r. w czwartek rozpoczynamy rajd od noclegu w Penzión Šuštiak w Terchovej na Słowacji (dane adresowe w programie rajdu), do którego docieramy wspólnym autokarem z Wrocławia.

  04/10/2019r. w piątek ruszamy po śniadaniu autokarem do Janosikowych Dier, skąd ruszamy poznać najsłynniejszą trasę na Małej Fatrze, w której wąwozach ukrywali się karpaccy zbójnicy. Przeskakujemy przez strumyki, wspinamy się po schodach z korzeni. Towarzyszyć Nam będzie przewodnik tatrzański Bartosz Dobroch, który odczaruje przed Nami tajemnicze zbójnickie kryjówki w Parku Narodowym Mała Fatra i postać najsłynniejszego z karpackich zbójników – Juraja Janosika, który urodził się w Terchovej.
  Po południu wracamy do Penzión Šuštiak w Terchovej, gdzie własnoręcznie przygotujemy sobie na ognisku obiadokolację, a przy herbacie i gitarze ruszymy w podróże z prądem i pod prąd.

  Czytaj dalej
 • Seminarium TRAUMA nt. prawa europejskiego
  Opublikowano: 09.09.2019, 16:37 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  mamy przyjemność przekazać, że zostały otwarte zapisy na seminarium TRAUMA nt. prawa europejskiego dotyczącego dzieci-migrantów pozbawionych opieki. Seminarium kierowane jest do radców prawnych i odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie w piątek 27 września 2019 r. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach programu TRALIM2 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Uczestnicy seminarium otrzymają 5 punktów szkoleniowych. Na seminarium obowiązuje rejestracja, a zapisy możliwe są jedynie poprzez formularz zgłoszeniowy: https://trauma.webankieta.pl/Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz samego wydarzenia znajdują się w załączeniu, dostępne są one także na stronie internetowej KIRP pod  linkiem: http://kirp.pl/seminarium-trauma-27-wrzesnia-2019-r-w-warszawie-rejestracja-juz-otwarta/

   

   

  Czytaj dalej
 • Zaproszenie do udziału w konferencji NPP
  Opublikowano: 09.09.2019, 16:11 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka oraz Uniwersytet Warszawski zapraszają do udziału w konferencji: „Nieodpłatna pomoc prawna. Analiza stanu obecnego i postulaty de lege ferenda”. Informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej KRRP pod linkiem: http://kirp.pl/konferencja-nieodplatna-pomoc-prawna-analiza-i-postulaty/

 • Konkurs na książkę prawniczą - 11.edycja
  Opublikowano: 09.09.2019, 16:04 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  na prośbę Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Pana Macieja Bobrowicza, informujemy, że została  ogłoszona jedenasta edycja Konkursu na książkę prawniczą najbardziej przydatną w praktyce wymiaru sprawiedliwości organizowana przez redakcję miesięcznika „Przegląd Sądowy” oraz Wolters Kluwer Polska. Szczegóły w załącznikach.

  Czytaj dalej