Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Dla radców

 • Ogłoszenie - szczepienia
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:14 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

  Rada OIRP we Wrocławiu od początku kwietnia podejmuje usilne działania, aby zorganizować szczepienia dla aplikantów i radców prawnych w ramach planowanego przez władzę publiczną poszerzenia systemu szczepień. Udało nam się nawiązać współpracę z podmiotami, które takie szczepienia mogłyby przeprowadzić. Jesteśmy też przygotowani do zrobienia naboru osób chętnych do szczepień. Zakładamy, że kolejność byłaby zgodna z kolejnością numeru wpisu na listę, a kontakt odbywałby się za pośrednictwem numeru telefonu znajdującego się w Extranecie. Czekamy jednak obecnie na odpowiedź władz, która pozwoliłaby nam na wszczęcie działań zgodnych z przepisami prawa. Do tego momentu nie rozpoczynamy zbierania zgłoszeń, gdyż ze względu na dynamiczną sytuację ze szczepieniami we Wrocławiu, lista taka szybko zdezaktualizowałaby się. Mamy nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli uruchomić zapisy w naszej izbie”

   

 • I Seminarium Sekcji praktyków prawa medycznego
  Opublikowano: 16.04.2021, 08:12 przez: Beata Kozieł

  Sekcja praktyków prawa medycznego zaprasza na seminarium:

  "Zasady sporządzania opinii sądowo-lekarskich. Współpraca z biegłym lekarzem. Materiał dowodowy - co jest przydatne do sporządzenia rzetelnej opinii. Ocena uszczerbku na zdrowiu - pytania i odpowiedzi"

  Termin:  27 kwietnia 2021 r. godzina 17:15. Warsztaty te odbędą się w aplikacji ZOOM.

  Prowadzący - dr hab. n. med. mgr prawa Tomasz Jurek, prof. nadzw., szef Katedry Prawa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

   

  Spotkanie to będzie próbą konfrontacji sposobu myślenia radcy prawnego reprezentującego klientów w sporach medycznych - z często złożonymi zagadnieniami natury biologicznej. Z pewnością będzie to próba dialogu pomiędzy dwoma dziedzinami nauki - prawnik kontra lekarz na sali sądowej.

  Za udział w seminarium radcowskim zostaną naliczone 4 punkty szkoleniowe.

  Link z aplikacji ZOOM otrzymają Państwo w dniu warsztatów mailowo ok. godz. 12.00.

  REJESTRACJA odbywa się za pośrednictwem formularza online umieszczonego pod ogłoszeniem.

  UWAGA! Tylko wypełniony formularz, w szczególności prawidłowe podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłany link do seminarium, gwarantuje uczestnictwo w szkoleniu.

  Warunkiem udziału jest zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną, która widnieje w załączeniu.

  Zapisy trwają do 23 kwietnia 2021 r.

   

  Zobacz wydarzenie w kalendarzu
 • „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych” - rabat dla członków OIRP we Wrocławiu
  Opublikowano: 12.04.2021, 09:23 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. współpracy z samorządami i instytucjami wynegocjowała kolejny rabat dla aplikantów i radców prawnych naszej Izby.
  W efekcie współpracy OIRP we Wrocławiu z PraktykSzkolenia.pl każdy aplikant i radca prawny OIRP we Wrocławiu będzie mógł zakupić bilet uczestnictwa z 20% rabatem w szkoleniu online: „Wpływ upadłości i restrukturyzacji na przebieg postępowań cywilnych”, które odbędzie się w czwartek 22.04.2021 r. w godz. 10:00–16:00. Szkolenie poprowadzi  dr hab. Anna Hrycaj – Dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego.

  W celu skorzystania z oferty należy wykupić bilet na stronie www.praktykszkolenia.pl wprowadzając kod rabatowy: oirpwroclaw2021

   

   

   

 • Szkolenie:Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne
  Opublikowano: 09.04.2021, 10:38 przez: Małgorzata Nierzewska

  Szanowni Państwo,
  Komisja ds. Współpracy z Samorządami i Instytucjami uprzejmie informuje, że w efekcie współpracy Polskiej Izby Motoryzacji z OIRP we Wrocławiu, każdy radca prawny i aplikant radcowski naszej Izby otrzyma 20 % rabat od kwoty podanej w ofercie na stronie internetowej pim.pl .Szkolenie „Likwidacja szkód komunikacyjnych - aspekty techniczno–prawne” odbędzie się 27.04.2021 r. Jest ono adresowane m.in. do radców prawnych oraz aplikantów radcowskich. Udział w szkoleniu pozwoli Państwu na skuteczniejsze prowadzenie procesów odszkodowawczych.
  Więcej szczegółów na stronie:

  https://pim.pl/27-04-szkolenie-likwidacja-szkod.../

   

  Czytaj dalej
 • Kwietniowe webinaria w OIRP we Wrocławiu
  Opublikowano: 30.03.2021, 11:56 przez: Lilianna Szot

  Szanowni Państwo,

  trwają zapisy na kwietniowe webinaria OIRP we Wrocławiu! Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularzy umieszczonych pod ogłoszeniami o szkoleniach:

  8 kwietnia 2021 r.    Webinarium pt. "Ustawa deregulacyjna a nowe uprawnienia osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na przykładzie funkcjonowania sklepu internetowego. Polityka prywatności oraz polityka cookies sklepu internetowego."

  Prowadzący: Pan Wojciech Lamik

  https://oirp.wroclaw.pl/kalendarz/wydarzenia/447

  15 kwietnia 2021 r.   Webinarium pt. „Zmiany w postępowaniu arbitrażowym. Arbitraż online."

  Prowadzący: radca prawny prof. dr hab. Łukasz Błaszczak

  https://oirp.wroclaw.pl/kalendarz/wydarzenia/471

  22 kwietnia 2021 r.   Webinarium pt. „Praktyczne problemy reformy postępowania cywilnego – postępowania odwoławcze (apelacja, zażalenie, skarga na orzeczenie referendarza) – stan obecny i projektowane zmiany.”

  Prowadzący: Sędzia Sądu Okręgowego – Pan Grzegorz Karaś

  https://oirp.wroclaw.pl/kalendarz/wydarzenia/448

  Zapraszamy!