Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu ul. Włodkowica 8, 50-072 Wrocław +48 71 79 37 094
+48 71 79 37 095
+48 71 79 37 096

+48 600 885 059
Nr telefonu wyłącznie dla radców prawnych w sprawach dotyczących przeszukania lokalu kancelarii

Fundacja "Radcowie Razem"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy wszystkim Koleżankom i Kolegom,

Podopiecznym i Sympatykom Fundacji Radcowie Razem

zdrowych, radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych,

a w Nowym 2022 roku – nadziei, wiary i miłości

oraz siły do dzielenia się z potrzebującymi dobrym słowem i czynem

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w mijajacym roku wsparli działania Fundacji Radcowie Razem i jej Podpopiecznych


W załączniku (na dole strony) prezentujemy artykuł, który ukazał się w Przeglądzie Radcowskim nr 33 autorstwa Pani mec. Beaty Janikowskiej - Prezesa Fundacji o działaniach Fundacji "Radcowie Razem"Drodzy Radcowie, Koleżanki i Koledzy, podczas Pikniku Radcowskiego w dniu 3 lipca 2021 r. pomóżmy w zbiórce pieniędzy na leczenie Oliwiera Lizaka.

Nasz kolega aplikant radcowski z OIRP Wrocław - Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu Oliwier Lizak jest Tatą dwóch uroczych córeczek: 4-letniej Igi i 1,5 rocznej Ani. Niestety Ich spokój i rodzina są zagrożone, gdyż od ponad 3 miesięcy Oliwier jest poważnie chory, ma rozpoznanie glejaka rdzenia kręgowego. Przeprowadzono 1 operację, która nie zwalczyła nowotworu i wykazała, że ten rodzaj raka nie jest operacyjny. Doszło do paraliżu nóg i niedowładu rąk, zaczęła się żmudna i bolesna, codzienna rehabilitacja. Oliwier przeszedł radioterapię. Nie podaje się, leczy się i ćwiczy.
Teraz Oliwier potrzebuje naszej pomocy i wsparcia finansowego, w kosztownej rehabilitacji nowotworowej, w której koszt fizjoterapii i leczenia farmakologicznego przekracza możliwości jego rodziny, gdyż jest to ponad 20 tys. złotych, miesięcznie.

W imieniu Fundacji Radcowie Razem, KRS:0000884141, prosimy wszystkich o pomoc i wpłaty na rzecz Oliwiera, na konto naszej Fundacji z dopiskiem "darowizna dla Oliwiera Lizaka".

Dziękujemy #RadcowieRazem

76 1090 2590 0000 0001 4765 7946
 

...

Zarząd Fundacji życzy wszystkim dobrego zdrowia, miłego świątecznego wypoczynku i pielęgnowania w sobie tej szczególnej umiejętności dzielenia się dobrem z innymi


APEL O POMOC "RADCOWIE RAZEM dla OLIWIERA"

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla naszego aplikanta Oliwiera Lizaka. Oliwier to także tata dwóch małych dziewczynek, wspaniały partner, brat i syn, którego dopadł jeden z najrzadszych nowotworów - glejak rdzenia kręgowego. Zaczęło się od bólu, drętwienia rąk i nóg. Po diagnostyce neurologicznej, rezonansie wykryto zmianę w odcinku szyjnym. Oliwier jest obecnie po zabiegu neurochirurgicznym, który odbył się w środę (24.03.2021 r.). Niestety niemożliwe było wycięcie zmiany w całości. Guz nacieka na 6 kręgów, lekarze usunęli ile mogli. Oliwier na tę chwilę nie ma czucia w nogach, ręce średnio sprawne, drętwieją, ciężko utrzymać w nich cokolwiek. Wstępna diagnoza to glejak rdzenia kręgowego 3 lub 4 stopnia. Rdzeń jest wyniszczony, guz narobił już wiele szkód. Dwa tygodnie po operacji czyli 7.04.2021 r. lekarze przekażą wynik badania histopatologicznego oraz zwołają konsylium lekarskie. Na już, nieste, potrzebne są środki na przystosowanie domu na powrót Oliwiera, czyli np. łóżko, podnośnik, wózek inwalidzki, materac przeciwodleżynowy, prawdopodobnie nierefundowane leki, a także stała opieka pielęgniarki oraz rehabilitanta. Jednocześnie rodzina kontaktuje się z wieloma ośrodkami w kraju i za granicą, rozważając przeróżne opcje leczenia. Oliwier to pełen radości młody człowiek, utalentowany muzyk, wspaniały ojciec dwóch małych dziewczynek i niesamowity przyjaciel. Każda pomoc jest na wagę złota.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji "Radcowie Razem"  76 1090 2590 0000 0001 4765 7946 z dopiskiem: wpłata dla Oliwiera Lizaka lub poprzez  https://zrzutka.pl/ttz2kb .


Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że nasza samorządowa Fundacja RADCOWIE RAZEM w dniu 22 lutego 2021 r. została zarejestrowana w KRS pod numerem 0000884141 i może już prowadzić działalność statutową. Uchwałami Rady OIRP we Wrocławiu na Prezesa Fundacji został powołana mec. Beata Janikowska, a Członkami Fundacji zostali mec.Izabela Konopacka i mec. Krystyna Skotowska-Tomkiewicz. Powołano też organ nadzoru - Radę Fundacji, w której funkcję Przewodniczącej pełni mec. Magdalena Wasylkowska-Michór, a Zastępcy mec. Agata Smolarek. Ponadto do Rady Fundacji zostały wybrane mec. Magdalena Krupska, mec. Joanna Skura i mec. Renata Babińska-Górecka.

Zachęcamy Państwa do do wspierania działań pomocowych Fundacji, współpracy przy realizowanych zbiórkach i projektach, do wpłat darowizn na konto Fundacji w Santander Bank Polska S.A. 76 1090 2590 0000 0001 4765 7946.  We wszystkich sprawach związanych z pomocą czy współpracą, itp. proszę się kontaktować pod numerem telefonu 603 999 655 lub mailowo: bjanikowska@oirp.wroclaw.pl.