Kolokwia w OIRP

W roku 2022, podczas wszystkich kolokwiów, obowiązują przepisy porzadkowe uchwalone Uchwałą nr 02/03/2022 Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujacych aplikantów I, II i III roku aplikacji radcowskiej podczas kolokwiów w 2022 roku. (Tekst jednolity poniżej w załączniku)

 
TERMINY KOLOKWIÓW PODANE ZOSTAŁY W E-DZIENNIKU APLIKANTA
wraz z podjęta Uchwałą Prezydium
 
 

Wersję DEMO aplikacji do pisania kolokwium, instrukcję i wiadomości techniczne można pobrać ze strony https://www.veeo.pl/kolokwium ( Hasło: kolo18 ).

Należy zapoznać się z aplikacją (została ona zaktualizowana) i przygotować odpowiednio komputer zgodnie z zawartą na stronie instrukcją oraz z poniższymi zaleceniami.

Podczas kolokwium na miejscu będzie dodatkowo Informatyk, który będzie pomagał rozwiązać potencjalne „problemy komputerowe”, jednak komputery muszą mieć Państwo przygotowane wcześniej. Odpowiedzialność za prawidłowe przygotowanie komputera leży po stronie aplikanta (przed kolokwium podpisujecie Państwo stosowne oświadczenie odnośnie użycia sprzętu komputerowego na kolokwium). Nadal jest też możliwość pisania kolokwium ręczne.

 

Oto zalecenia co do konfiguracji urządzenia (odpowiedzialność przygotowania leży po stronie Aplikanta):

  • aplikacja działa wyłącznie w systemie MS Windows: 7, 8, 8.1, 10 (w wersji 32 oraz 64-bitowej) NIE DZIAŁA NA SYSTEMACH FIRMY APPLE oraz LINUX! - oraz niestabilnie na VISTA i XP
  • zainstalowana przeglądarka CHROME firmy Google (obowiązkowo)
  • zaleca się wyłączenie systemów antywirusowych lub innych, które mogą blokować działanie aplikacji
  • najlepiej, aby komputer był świeżo uruchomiony (nie przebywał wcześniej w stanie uśpienia, bądź hibernacji - często spotykane w systemach Windows 10)
  • należy być zalogowanym z uprawnieniami Administratora
  • minimalne wymagania sprzętowe to: procesor o taktowaniu 2 GHz, pamięć RAM 3GB, oraz ekran o rozdzielczości min. 1024x768.

 

Wersję DEMO aplikacji, po pobraniu na swój komputer, należy rozpakować i uruchomić (najlepiej z jakiejś pamięci USB/pendrive'a). Sprawdzić czy edytor się ładuje i najważniejsze - czy przechodzi wszystkie testy. Jeżeli wszystko będzie poprawne, to komputer jest gotowy do pisania kolokwium.

Dodatkowe informacje:
Pendrive z aplikacją do pisania (bez ograniczeń czasowych jak w przypadku DEMO) każda osoba otrzyma od nas podczas rejestracji w dniu pisania kolokwium.

Praca zapisuje się równolegle na pendrivie i dysku twardym komputera.

Na sali zapewniona jest możliwość podłączenia się do gniazdek elektrycznych (220V) – przy każdym stoliku znajduje się gniazdko elektryczne.

Na końcu sali będą przygotowane stanowiska do samodzielnego drukowania sporządzonej pracy – prawidłowo generuje się plik pdf. (będzie pomoc techniczna).

W dniu kolokwium proszę mieć wykasowaną z dysku wersję demo.