Kolokwia w OIRP

1. W roku 2020, podczas wszystkich kolokwiów, obowiązują przepisy porzadkowe uchwalone Uchwałą nr 2/03/2020 Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu z dnia 3 marca 2020 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujacych aplikantów I, II i III roku aplikacji radcowskiej podczas kolokwiów w 2020 roku. (tekst uchwały poniżej w załączniku).

2. Izba nasza umożliwia pisanie kolokwium na komputerze.

Oto zalecenia co do konfiguracji urządzenia (odpowiedzialność przygotowania leży po stronie Aplikanta):

  • aplikacja działa wyłącznie w systemie MS Windows: 8, 8.1, 10 (w wersji 32 oraz 64-bitowej) NIE DZIAŁA NA SYSTEMACH FIRMY APPLE oraz LINUX! - oraz niestabilnie na VISTA i XP

  • zainstalowana przeglądarka CHROME firmy Google (obowiązkowo)
  • zaleca się wyłączenie systemów antywirusowych lub innych, które mogą blokować działanie aplikacji
  • najlepiej, aby komputer był świeżo uruchomiony (nie przebywał wcześniej w stanie uśpienia, bądź hibernacji - często spotykane w systemach Windows 10)
  • należy być zalogowanym z uprawnieniami Administratora
  • minimalne wymagania sprzętowe to: procesor o taktowaniu 2 GHz, pamięć RAM 3GB, oraz ekran o rodzielczości min. 1024x768.

 

Wersję DEMO aplikacji, instrukcja i wiadomości techniczne można pobrać stąd - DEMO (hasło dostępne u opiekunów grup lub w dziale Aplikacji).

Po pobraniu na swój komputer, należy ją rozpakować i uruchomić (najlepiej z jakiejś pamięci USB/pendrive'a). Sprawdzić czy edytor się ładuje i najważniejsze - czy przechodzi wszystkie testy. Jeżli wszystko będzie poprawne, to nasz komputer jest gotowy do pisania kolokwium.

Pendrive z aplikacją do pisania (bez ograniczeń czasowych jak w przypadku DEMO) każda osoba otrzyma przy pisaniu kolokwium.