Extranet Platforma DZ System ARD E-dzienniczek Sprawy z urzędu BIP OIRP Wrocław na Facebooku OIRP Wrocław na linkedin

Wydarzenia

Dyskusyjny Wieczór Filmowy 16.02.2024 r.

19:00, 16 Lutego 2024 do 21:00, 16 Lutego 2024

Dyskusyjny Wieczór Filmowy 16.02.2024 r.

Koleżanki i Koledzy, radczynie i radcowie prawni, aplikantki i aplikanci radcowscy,

Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu we współpracy z DCF- Dolnośląskim Centrum Filmowym zaprasza na kolejny wspólny wieczór filmowy!

Tytuł filmu to "Poszukiwany, poszukiwana" to barwna komedia z 1972 roku, w reżyserii Stanisława Barei według scenariusza napisanego wraz z Jackiem Fedorowiczem, z Wojciechem Pokorą w roli głównej.

Pracownik muzeum, historyk sztuki Stanisław Maria Rochowicz (Wojciech Pokora), zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu autorstwa Bogdana Adamca (Adam Mularczyk). Domniemanemu przestępcy grozi 5 lat więzienia. Stanisław wpada w panikę i wymyśla plan „ucieczki”. Jednak nie jest to typowa ucieczka. Postanawia ukryć się w kobiecym przebraniu do czasu, aż namaluje kopię obrazu. Już jako „Marysia” podejmuje pracę gosposi. Nowa tożsamość, nowa praca, to początek zabawnych perypetii głównego bohatera.

Marysia nie ma szczęścia do pracodawców. Musi często zmieniać pracę. Wędruje od domu, do domu, przez co mamy do czynienia ze swoistą odyseją głównego bohatera. Jak skończy się ta podróż?

Film owiany jest legendą. Do dziś cytujemy jego bohaterów. Któż nie zna stanowczego stwierdzenia  żona „wiecznego” dyrektora (Barbara Rylska) – „Mój mąż z zawodu jest… dyrektorem!”

Przeżyjmy jeszcze raz przygodę z Marysią, tym razem na dużym ekranie, już 16 lutego 2024 roku, o godzinie 19:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.Wydarzenie poprowadzi dla nas mec. Radosław Gąsior- pasjonat sztuki a także filmowy koneser.

Szczegóły dla uczestników wydarzenia:

16 lutego 2024 roku (piątek), godzina: 19:00
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 64a. Sala Polonia

Rejestracja na to wydarzenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej.

Zapisy trwają do 16 lutego br. do godz 12:00

Dajcie się porwać filmowemu szaleństwu!


Termin przyjmowania zgłoszeń dobiegł końca

Załączniki: