Extranet Platforma DZ System ARD E-dzienniczek Sprawy z urzędu BIP OIRP Wrocław na Facebooku OIRP Wrocław na linkedin

Kalendarz

Dyskusyjny Wieczór Filmowy DCF 14.06.2024

19:00, 14 Czerwca 2024 do 22:00, 14 Czerwca 2024

Dyskusyjny Wieczór Filmowy DCF 14.06.2024

Koleżanki i Koledzy, radczynie i radcowie prawni, aplikantki i aplikanci radcowscy,

Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu OIRP we Wrocławiu we współpracy z DCF- Dolnośląskim Centrum Filmowym zaprasza na kolejny wspólny wieczór filmowy!

Tym razem obejrzymy film pt. „Dzięcioł” w reżyserii Jerzego Gruzy, jedna z głośniejszych polskich komedii przełomu lat 60 i 70. Głównym bohaterem „Dzięcioła” jest Stefan Waldek (Wiesław Gołas), pracujący w Supersamie jako głos zapowiadający promocje i zachwalający produkty sezonowe. Stefan obsługuje również monitoring sklepu, jego ulubionym zajęciem jest obserwowanie … (żeby się dowiedzieć koniecznie musisz obejrzeć z nami film).

Stefan Waldek ma żonę (Alina Janowska), której się boi i nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż kobieta jest bardzo władczą mistrzynią strzelectwa. Z powodu swojego zamiłowania do strzelania często wyjeżdża na zawody. Małżonkowie mają syna Pawełka (Roman Mosior).

Jedną z takich absencji żony słomiany wdowiec postanawia wykorzystać na romans. Czy głównemu bohaterowi uda się nawiązać bliższe relacje z innymi kobietami?

W filmie urzeka fakt, że praktycznie nie ma tu ról mniej ważnych czy zbędnych. Każda postać, każda kreacja, to aktorski klejnot. Można tropić ulubionych aktorów, wsłuchiwać się w kultowe teksty i chłonąć momentami absurdalną atmosferę.

W filmie występuje plejada gwiazd; Edward Dziewoński, Zdzisław Maklakiewicz, Stanisława Celińska, Irena Kwiatkowska, Violetta Villas, Wiesław Michnikowski i wiele innych.

„Dzięcioł” to obok „Czterdziestolatka” i „Wojny domowej” przykład filmowego geniuszu Jerzego Gruzy. Jedno z jego najlepszych dzieł, na które zapraszamy Was już 14 czerwca 2024 roku, o godzinie 19:00 do Dolnośląskiego Centrum Filmowym.

Wydarzenie poprowadzi dla nas mec. Radosław Gąsior- pasjonat sztuki a także filmowy koneser.

Szczegóły dla uczestników wydarzenia:

14 czerwca 2024 roku (piątek), godzina: 19:00 (rozpoczęcie seansu).
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 64a.

Rejestracja na to wydarzenie odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej.

Zapisy trwają do 14 czerwca 2024 r. do godz 10:00

Dajcie się porwać filmowemu szaleństwu!


Termin przyjmowania zgłoszeń dobiegł końca

Załączniki: