II Kongres Przedsiębiorstw Rodzinnych pt. „Sukcesja w biznesie 2024-05-09
Szanowni Państwo,
w imieniu Pana dr Marcina Sala-Szczypińskiego - Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w II Kongresie Przedsiębiorstw Rodzinnych pt. „Sukcesja w biznesie", którego OIRP w Krakowie jest współorganizatorem.
Kongres odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 r.
Głównym organizatorem Kongresu jest Centrum Przedsiębiorstw Rodzinnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii). Partnerami Kongresu są wiodące organizacje branżowe i eksperckie, zainteresowane wspieraniem firm rodzinnych w procesie planowania sukcesji.
Celem Kongresu jest podjęcie dyskusji o perspektywach rozwoju firm rodzinnych ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych wyzwań związanych z planowaniem i przeprowadzeniem sukcesji.
II Kongres Przedsiębiorstw Rodzinnych jest wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla wszystkich zainteresowanych uczestników. Szczegółowe informacje o Kongresie znajdują się na stronie:
https://cpr.uek.krakow.pl/kongres2024/
Pierwszy dzień Kongresu skierowany jest głównie do przedstawicieli biznesu i udział w nim dla środowisk prawniczych możliwy jest wyłącznie w formule online.
Szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do udziału w konferencji prawniczej dnia 24 maja b.r., prowadzonej pod kierownictwem Pana prof. dra hab. Konrada Osajdy z Uniwersytetu Warszawskiego, z programem obejmującym referaty :
• Planowanie spadkowe jako nowe podejście do planowania sukcesji; Łukasz Martyniec, doradca sukcesyjny, Kancelaria Sukcesyjna sp. z o.o.
• Fundacja rodzinna jako element realizacji konstytucji rodzinnej i utrzymania ciągłości firmy rodzinnej – o pozaspadkowej sukcesji; dr Wojciech Bańczyk, radca prawny, Uniwersytet Jagielloński
• Częściowe zrzeczenie się zachowku jako element realizacji konstytucji rodzinnej; dr Patryk Bender, notariusz, Uniwersytet Jagielloński
• Akt założycielski fundacji jako czynność prawna i notarialna; dr Kacper Górniak, notariusz, Uniwersytet Jagielloński
• Wykorzystanie Business Judgement Rule jako element gwarancji bezpieczeństwa firmy rodzinnej przekazanej do zarządzania menedżerom zewnętrznym; dr Aleksandra Łatała-Kremer, radca prawny
• Następstwo prawne w przedsiębiorstwie osób fizycznych i spółkach handlowych. Postulaty de lege lata i de lege ferenda; Katarzyna Skrzek, radca prawny, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Szczegółowy program konferencji dostępny jest pod linkiem: https://cpr.uek.krakow.pl/kongres2024/program-ramowy/
Dla środowisk prawniczych przewidziano udział w Kongresie w formie on-line. Link umożliwiający udział w wydarzeniu zostanie przesłany do Państwa w wiadomości mailowej, przed terminem wydarzenia, jak również zostanie udostępniony na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, gdzie opublikowana jest informacja o Kongresie:
Udział w konferencji łączy się z przyznaniem punktów z zakresu obowiązku doskonalenia zawodowego.
Link rejestracyjny https://livewebinar.com/426-617-161/be62de1e48ad58beefd6e91245cfb5e7